Болгарія не відправить в Україну своїх солдатів, проте надасть нову військову допомогу — міністр оборони країни

Болгарія не відправить в Україну своїх солдатів, проте надасть нову військову допомогу — міністр оборони країни

Болгарія
Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарєв. Фото: Міноборони Болгарії

Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарєв заявив, що держава не має намірів відправляти своїх військових в Україну, проте анонсував нову військову допомогу для Києва.

Про Тодор Тагарєв сказав в ефірі BTV.

"Ми не будемо посилати своїх військових в Україну, у нас це питання не обговорюється. Наша позиція чітка", – заявив міністр.

Водночас він нагадав, що на цей час Болгарія надала Україні військової допомоги на 47 мільйонів євро і оголосив, що Київ незабаром отримає нову. За словами Тагарєва, йдеться про поставку бронетранспортерів.

"БТРи для України поки що перебувають у Софії. Вони вирушать за кілька днів, але терміни я не назву", — додав він, запевнивши, що допомога з вищим пріоритетом уже давно пішла.

Напередодні Euractiv Bulgaria з посиланням на депутатів від керівної більшості, повідомляло, що рішення про відправку бронетранспортерів було прийнято понад три місяці тому в парламенті, а МВС Болгарії та Міноборони України підписали угоду на постачання 100 БТРів. Тоді міністр оборони Тодор Тагарєв сказав, що затримка відбулася тому, що Софія хоче, щоб союзники НАТО профінансували транспортування.

3 лютого міністр оборони Болгарії Тодор Тагарєв повідомив, що країна розпочала відправлення Україні 100 бронетранспортерів зі складів Міністерства внутрішніх справ відповідно до укладеної минулого року угоди.

На початок