Зеленський заявив, що з обіцяного ЄС минулого року мільйона снарядів, Україна отримала 30%

Зеленський заявив, що з обіцяного ЄС минулого року мільйона снарядів, Україна отримала 30%

Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції з премʼєр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим у Києві, 26 лютого, 2024 року. Скриншот з відео

Президент Володимир Зеленський заявив, що з обіцяного Євросоюзом мільйона боєприпасів, Україна наразі отримала лише 30%. За його словами показник цих отриманих озброєнь не змінився від листопада 2023 року.

Про це Зеленський сказав на спільній пресконференції з премʼєр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим у Києві, 26 лютого.

У глави держави запитали про постачання снарядів до України з ЄС, при цьому журналіст зазначив, що за даними ЗМІ "половина снарядів вже прибула", але Зеленський заперечив цю інформацію.

"Що стосується Європи та того відсотка, про який ви сказали — це не зовсім так. З мільйона снарядів, який пообіцяв нам Євросоюз, прийшло не 50%, а 30%, на жаль. Поки так", — відповів він.

Вранці 26 лютого до Києва з офіційним візитом прибули прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков та кілька міністрів.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

15 лютого 2023 року уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня тодішній міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки. 20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Восени 2023-го голова МЗС України Дмитро Кулеба припустив, що Євросоюз, ймовірно, не зможе виконати план постачання Україні мільйона снарядів через "жалюгідний стан оборонної промисловості".

У січні 2024 року єврокомісар із питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон заявив, що ЄС все ще може досягти поставленої мети та виробити 1 мільйон артилерійських боєприпасів до весни 2024 року, які потім будуть відправлені в Україну.

Politico писало, що Чехія спонукає Європейський союз до фінансування 450 тисяч боєприпасів для України за межами блоку.

1 лютого очільниця ЄК Урсула фон дер Ляєн поінформувала, що до березня Євросоюз доставить в Україну 520 тисяч снарядів.

На початок