Керівник "Дії" пояснив, чому в додатку відсутня картка платника податків

Керівник "Дії" пояснив, чому в додатку відсутня картка платника податків

Ексклюзивно
Керівник "Дії" пояснив, чому в додатку відсутня картка платника податків
УНІАН

В оновленій версії додатку "Дія" картка платника податків може не підвантажуватись понад добу через велику кількість користувачів, які оновили застосунок.

Як розповів в ефірі Суспільної студії керівник проєкту "Дія" Мстислав Банік, протягом цього часу документ проходитиме процедуру верифікації.

"Оскільки у нас була велика презентація і 5 мільйонів користувачів оновили застосунок і їх верифікують, то через велике навантаження на реєстр, в якому зберігаються ці дані платника податків, треба ще кілька днів, щоб у процесі звичайної черги з максимально можливою пропускною здатністю реєстру ці документи були підтверджені", – зазначив він.

За словами Баніка, за звичайних умов верифікація має тривати 3-5 хвилин.

Також Банік звернув увагу на те, що поліція не має права вимагати у громадян пластикові версії документів, якщо вони є у "Дії".

"Єдиний виняток, наприклад, – ви за кермом машини дружини й не зробили належного користувача, щоб у вас у застосунку з’явився техпаспорт", – додав він.

Планшети поліцейських, якими забезпечені патрулі, дозволяють їм одразу ж після сканування QR-коду електронного документа побачити всі дані, внесені у реєстр, наголосив Банік.

Також він зазначив, що метою міністерства є налаштування технічних інтеграцій та обмін даними з держустановами, щоб при їхньому відвідуванні українці могли користуватися лише електронними версіями документів.

Що відомо

  • 5 жовтня Мінцифри презентувало оновлення онлайн-сервісів. Відтепер в українців з’явилась можливість скористатись електронною довідкою про народження дитини, а сервіс "е-Малятко" повністю переведено в онлайн.
  • Також у додатку "Дія 2.0" з’явились довідка внутрішньо переміщеної особи й картка платника податків, а невдовзі міністерство планує запровадити ще кілька електронних документів.
  • Президент України Володимир Зеленський анонсував відмову державних установ від паперових документів у 2021 році.

На початок