Як працюють народні депутати від 131 та 132 округів Миколаївщини

Як працюють народні депутати від 131 та 132 округів Миколаївщини

Як працюють народні депутати від 131 та 132 округів Миколаївщини

Рік і місяць тому, 29 серпня 2019 року, відбулось перше сесійне засідання Верховної Ради України 9-го скликання. Як працюють народні депутати від Миколаївщини: Артем Чорноморов (округ 131) та Максим Дирдін (округ 132) обговорили ведуча програми "Сьогодні. Головне" Аннета Рашевська разом із докторкою політичних наук Наталією Ніколаєнко.

Артем Чорноморов – народний депутат 131-го округу
Як працюють народні депутати від 131 та 132 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

До складу 131-го одномандатного округу входять міста Вознесенськ і Южноукраїнськ, а також Березанський, Веселинівський, Вознесенський, Доманівський і Єланецький райони.

Аналіз роботи народного депутата

"Для 131-го округу Артем Чорноморов особистість маловідома. Райони, що входять до округу, складні, розгалужені, багатопроблемні. Проблеми з дорогами, якістю інфраструктури, невдало проходить реформа медицини, реформування освіти, скорочення субвенцій на освіту і медицину", ‒ сказала Наталія Ніколаєнко.

Артем Чорноморов за фахом ‒ логіст, займався освітою аграріїв.

Учасник створення 24 законопроєктів, які зосереджені на агробізнесі, підтримці аграріїв, наданні кредитів у сільському господарстві, внесенні змін до земельного кодексу, працював над бюджетним кодексом.

Як працюють народні депутати від 131 та 132 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Артем Чорноморов є головою підкомітету з питань економічної і фінансової політики в АПК комітету ВР з питань аграрної та земельної політики.

Активно працює на окрузі, але не звітує про виконану роботу.

Із відкритих джерел відомо, що увага депутата зосереджена на розбудові соціальної, особливо сільської, інфраструктури — ремонт амбулаторії в місті Вознесенську, закупівля медобладнання в Єланецьку центральну районну лікарню, реконструкція дитячих спортмайданчиків в Доманівському районі, будинок культури в Трикратах, капремонт дитячого садочку у Вознесенську.

"Загалом діяльність Чорноморова не виходить за рамки діяльності народного депутата. Працює у двох напрямках ‒ в комітеті і підкомітеті, а також на окрузі. Значну увагу приділяє роботі атомної станції в Южноукраїнську, неодноразово зустрічався з представниками “Енергоатом”, порушував питання погашення кредиторської заборгованості щодо добудови Ташлицької ГАЕС. На мою думку, можна було б більше працювати в комітеті з розробцка законодавчих ініціатив", ‒ сказала Наталя Ніколаєнко.

Передвиборчі обіцянки

Обіцянки, які надавав виборцям, мало чим відрізняються від програм миколаївських депутатів. За даними сайту “Слово і діло”, виконано лише 8% із 36 обіцянок.

"Загалом виконано те, що і в інших депутатів від Миколаївської області. Це введення незалежного аудиту якості автодоріг, конфіскація майна корупціонерів, очищення прокуратури", ‒ каже Наталія Ніколаєнко.

Чи відвідував пленарні засідання

Із 29 серпня 2019 року, за інформацією на сайті rada.gov.ua та реєстрації депутата за допомогою електронної системи, Артем Чорноморов на пленарних засіданнях ВР був зареєстрований 122 рази, не зареєстрований ‒ п'ять разів. Подав у співавторстві 23 законопроєкти, з них три набули чинності. Про внесення змін до законів та актів щодо обігу земель сільскогосподарського призначення, щодо планування використання земель, про внесення змін до Закону України про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин. Подав п’ять депутатських запитів. Працює у Постійній делегації і Парламентській асамблеї Організації чорноморського економічного співробітництва. Член груп із міжпарламентських звязків із сьома державами.

За що голосував

За даними портала rada4you.org, Артем Чорноморов голосував за курс Кабміну Дениса Шмигаля, за антимонопольну, виборчу, екологічну реформу, за економічну дерегуляцію, земельну реформу, за медичну реформу, національну безпеку і оборону, за підвищення соціального статусу військовослужбовців та ветеранів АТО, за політичний курс президента Зеленського, за посилення захисту професійної журналістської діяльності, за рекомендації МВФ, за реформу енергетичного сектору, за реформування освіти, системи охорони дитинства, за якісне управління дорожнім фондом, за амбалдінг НАК "Нафтогаз України", євроінтеграцію в економічній сфері, за протидію російській агресії, за судову реформу.

Не голосував

Народний депутат не голосував за держфінансування партій, за оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, за продовження мораторію на продаж землі.

Артем Чорноморов голосував проти фракції 848 разів із часу набуття депутатських повноважень.

Як працюють народні депутати від 131 та 132 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

На 131 округ було отримано 10 млн субвенцій, які розподілили на відбудову соціальної інфраструктури:

  • капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1 у місті Вознесенськ;
  • придбання медобладнання КНП “Єланецька центральна районна лікарня”;
  • придбання медобладнання КНП “Вознесенська багатопрофільна лікарня”;
  • будівництво спортзалу Бузької ЗОШ;
  • реконструкції дитячих та спортмайданчиків у Доманівському районі;
  • капітальний ремонт ліній зовнішнього освітлення в селі Дорошівка та місті Вознесенськ;
  • капітальний ремонт будинку культури в селі Трикрати;
  • нове будівництво берегових частин мостового переходу між селом Богданівка та смт. Костянтинівка;
  • капітальний ремонт дитячого садочка у Вознесенському районі.

Підбиваємо підсумки

"Загалом у депутата ефективна робота на окрузі, дослідив важливі проблеми регіону. Треба плідніше працювати над законопроєктами стосовно атомної енергетики, сільського господарства. Майже 100% відвідування пленарних засідань. Із негативного - робота в турборежимі", ‒ сказала Наталія Ніколаєнко, резумуючи роботу Артема Черноморова на посаді депутата Верховної Ради.

Максим Дирдін — народний депутат мажоритарного 132-го округу
Як працюють народні депутати від 131 та 132 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

До складу 132-го округу входять місто Первомайськ та Арбузинський, Братський, Врадіївський, Кривоозерський і Первомайський райони.

Аналіз роботи народного депутата

Максим Дирдін ‒ правознавець, юрист. Сайт “Слово і діло” досить високо оцінює його діяльність, він один із найвідповідальніших депутатів із розробки і подачі законопроєктів. Звітував у серпні перед Первомайською міськрадою, отримав позитивні відгуки.

За 2019 рік подано 15 законодавчих ініціатив, за 2020 рік — 25, подано 155 пропозицій до 20 законопроєктів.

Активно лобіює інтереси Первомайщини і первомайської громади. Звітує, що більше одного мільйона субвенцій буде розподілено на центральну міську профільну лікарню Первомайської міськради. Вийшов з ініціативою про стан води в Південному Бузі, лобіював будівництво мосту між Богданівкою та Костянтинівкою. Плідно працював над законопроєктами стосовно невеликого і середнього агробізнесу. Активно співпрацює з Миколаївською ОДА і нещодавно підписано розпорядження про виділення 20 млн грн на регіональні дороги.

Передвиборчі обіцянки

За час роботи народним депутатом Максим Дирдін виконав шість обіцянок із тридцяти. Це становить 20% від загальної кількості. Решта обіцянок, за даними сайту "Слово і діло", перебувають "у процесі".

Як працюють народні депутати від 131 та 132 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Чи відвідував пленарні засідання

За даними реєстрації за допомогою електронної системи, Максим Дирдін на пленарних засіданнях ВР був зареєстрований 127 разів, не пропустив жодного засідання. Як суб'єкт права законодавчої ініціативи, подав у співавторстві 46 законопроєктів, із них шість набули чинності. Подав 14 депутатських запитів. Член груп із міжпарламентських зв’язків із вісьмома державами.

За що голосував

Максим Дирдін, за даними портала rada4you.org, голосував за виборчу реформу, за економічну дерегуляцію, земельну реформу, за медичну реформу, за мирне врегулювання в окремих районах Донецької та Луганської областей та звільнення Криму, національну безпеку і оборону, за політичний курс президента Зеленського, за приватизацію, протидію коронавірусу, за реформу енергетичного сектору, за реформування освіти, системи охорони дитинства, фінансового сектору, за якісне управління дорожнім фондом, за децентралізацію влади, євроінтеграцію в економічній галузі, за судову реформу, за протидію російській агресії, за курс України на вступ до НАТО, за державну підтримку української культури.

Не голосував

Народний депутат не голосував за державне фінансування партій, за оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, за продовження мораторію на продаж землі.

Максим Дирдін голосував проти фракції 605 разів з часу набуття депутатських повноважень.

За словами Наталії Ніколаєнко, Максим Дирдін плідно працює із системою запитів. Активно лобіює інтереси військовослужбовців і жителів Первомайщини. Працює над тим, щоб найбільше субвенцій надали на його округ.

Як працюють народні депутати від 131 та 132 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Інформація щодо освоєння субвенцій на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2020 році: пріоритет надано медичній галузі. Так, для закупівлі медобладнання КНП “Первомайська центральна міська багатопрофільна лікарня Первомайської міськради” отримала субвенції в сумі 1 млн 880 тис. грн.

Підбиваємо підсумки

За словами Наталії Ніколаєнко, робота депутата ‒ задовільна, але народний обранець приділяє занадто багато уваги власне Первомайщині. Він працює у двох напрямках ‒ законодавча діяльність, робота на сесії, в підкомітетах і на окрузі, співпрацює із Миколаївською облдержадміністрацією, управліннями освіти, охорони здоров'я. Приділяє велику увагу декільком аспектам: дороги, будівництво водогонів, медична галузь.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди