Федоров: вигляд електронного кабінету призовника залежатиме від ухваленого закону

Федоров: вигляд електронного кабінету призовника залежатиме від ухваленого закону

Ексклюзивно
Федоров: вигляд електронного кабінету призовника залежатиме від ухваленого закону
. Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, фото: УНІАН

Вигляд електронного кабінету призовника залежатиме від ухваленого закону, поки що розробляється інформаційна система.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр із інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров в інтервʼю для проєкту Суспільного "Ремовська. Інтерв'ю".

"Сьогодні проектується інформаційна система, де військові зможуть отримувати послуги, і закон на це вже не впливає. Він вплине додатково на цю систему, але базово вже прийнятий законопроєкт, який говорить, що повинен бути кабінет військовозобов’язаного і військовослужбовців", — зазначив Федоров.

Він додав, що у даній системі військовослужбовці зможуть авторизовуватись і отримувати певні сервіси, однак які саме сервіси — міністр наразі деталей не розкрив.

Згідно з оновленою версією проєкту закону про мобілізацію, повістки зокрема приходитимуть в електронний кабінет призовника, а громадяни будуть зобов'язані реєструвати такий електронний кабінет.

Читайте та дивіться повне інтервʼю з Михайлом Федоровим на платформах Суспільного у понеділок 19 лютого.

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.

8 лютого глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що не бачить в парламенті тих, хто б підтримував у законопроєкті про мобілізацію норму щодо блокування рахунків громадян, які ухиляються від служби.

На початок