Генштаб: на фронті відбулось 95 бойових зіткнень, на Авдіївському напрямку Сили оборони продовжують стримувати росіян

Генштаб: на фронті відбулось 95 бойових зіткнень, на Авдіївському напрямку Сили оборони продовжують стримувати росіян

Генштаб ЗСУ оперативне зведення, війна в Україні, ситуація на фронті, Авдіївка
Війна в Україні. Фото: AP

На фронті протягом минулої доби відбулося 95 бойових зіткнень. На Авдіївському напрямку українські захисники продовжують стримувати росіян, які не полишають спроб оточити Авдіївку, відбувається планове підсилення підрозділів та здійснюється маневр військами на загрозливих напрямках. Загалом військо РФ завдало 34 ракетних та 85 авіаційних ударів, здійснило 114 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ зранку 16 лютого.

Внаслідок російських атак є поранені та загиблі серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали багатоповерхові та приватні будинки, навчальні заклади а також об’єкти критичної інфраструктури.

Авіаційних ударів зазнали Охрімівка, Мала Вовча, Нестерне, Бударки, Чорне, Колодязне, Іванівка Харківської області; Стельмахівка, Новолюбівка, Білогорівка Луганської області, Терни, Новосадове, Іванівське, Часів Яр, Костянтинівка, Кліщіївка, Нью-Йорк, Авдіївка, Новоселівка Перша, Очеретине, Бердичі, Орлівка, Ласточкине, Георгіївка, Водяне, Шевченко, Старомайорське Донецької області; Новодарівка Запорізької області.

Під артилерійським вогнем опинилися понад 110 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.

Яка ситуація на фронті

В зоні відповідальності ОСУВ “Північ” на Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках РФ зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійну діяльність, щоб не допустити перекидання українських військ на загрозливі напрямки, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону в Бєлгородській області.

В зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця” на Куп’янському напрямку українські захисники відбили 3 атаки війська РФ біля Синьківки та Іванівки Харківської області.

На Лиманському напрямку українські воїни відбили 6 атак росіян в районах населених пунктів Терни, Ямполівка та Веселе Донецької області.

На Бахмутському напрямку Сили оборони відбили 10 атак окупантів РФ неподалік Богданівки, Іванівського, Кліщіївки, Андріївки Донецької області.

В зоні відповідальності ОСУВ “Таврія” на Авдіївському напрямку українські захисники продовжують стримувати військо РФ, яке не полишає спроб оточити Авдіївку. Українські воїни стійко тримають оборону, завдаючи окупантам РФ значних втрат. Так, Сили оборони протягом минулої доби відбили 28 атак російського війська в районах Авдіївки, Ласточкиного та ще 5 атак неподалік Первомайського та Невельського Донецької області. Згідно з прийнятим рішенням, відбувається планове підсилення підрозділів та здійснюється маневр військами на загрозливих напрямках.

На Мар’їнському напрямку українські воїни продовжують стримувати росіян поблизу Красногорівки, Георгіївки, Побєди та Новомихайлівки  Донецької області, де відбито 34 атаки.

На Новопавлівському напрямку українські захисники відбили 3 атаки війська РФ південніше Пречистівки та в районі Старомайорського Донецької області.

На Запорізькому напрямку росіяни наступальних (штурмових) дій не вели.

В зоні відповідальності ОСУВ “Одеса” на Херсонському напрямку Сили оборони надалі продовжують утримання позицій та відбиття штурмів окупаційних військ РФ. Незважаючи на значні втрати, військо РФ не полишає спроб вибити українські підрозділи із займаних позицій. Так, протягом минулої доби росіяни здійснили 3 безуспішні штурми.

Водночас українські воїни активними діями завдають окупаційним військам РФ втрат в живій силі та техніці, виснажують росіян вздовж всієї лінії фронту.

На початок