Рівненська районна територіальна виборча комісія чекає на затвердження списків кандидатів у ЦВК. Загалом у виборах до райради братиме участь десять партій. Серед чотирьох новостворених районів Рівненський – найбільший, на його території живе понад 600 тисяч людей.
У Рівненській районній ТВК готуються до друку бюлетенів. Очікують, поки списки кандидатів затвердять у Центральній виборчій комісії. Всю інформацію туди надали ще в суботу, 3 жовтня, пояснили в комісії.
Всього у виборах до Рівненської райради братиме участь десять партій. Станом на 19:00 на сайті ЦВК оприлюднені списки кандидатів від семи партій. Жеребкування серед них вже провели:
№1 ПП "Європейська Солідарність";
№2 "Радикальна партія Олега Ляшка";
№3 ПП "Пропозиція";
№4 ПП "За майбутнє";
№5 ПП "Голос";
№6 ВО "Батьківщина";
№7 ПП "Слуга народу";
№8 "Аграрна партія України";
№9 ПП "Сила і честь";
№10 ВО "Свобода".
У середу, 7 жовтня, тексти бюлетенів затверджуватимуть з уповноваженими представникам партій.
"Назва партії, перший кандидат, який йде без номеру відразу після партії, а з правої сторони – розміщені від 5 до 12 кандидатів у депутати, за яких будуть виборці ставити окрему цифру на трафареті. В нас не всі партії подали 54 кандидати на шість округів. В нас у Рівненському районі шість округів сформовано і є партії, що подали 34 кандидати, є 52 і є 54", – сказала голова Рівненської районної ТВК Марина Пашко.
Поки що жодних оскаржень і судових позовів не було – акцентує голова комісії. Секретар вважає: це завдяки консультаціям, які провели з майбутніми кандидатами перед реєстрацією.
"Всі документи ми одразу ж просили надати, показати нам перед реєстрацією, щоб їх вивірити. Робили зауваження, допомагали повний комплект документів зібрати. Найчастіше виникали проблеми – гендерна квота і неправильне заповнення заяв. Написані на різних бланках, різними почерками, які не розбереш. Були заяви, де олівцями стояли номери округів", – секретар ТВК Андрій Логащук.
Рівненська районна комісія – одна з найбільших за кількістю виборців в Україні. Вона охоплює 26 територіальних громад з понад 600 тисяч населення. Лише дільниць тут – 502. У складі комісії має працювати вісімнадцять осіб. ЦВК замінила чотирьох з п'яти членів ТВК, які не вийшли на зв'язок з комісією.
Крім Рівненської, також готуються до виборів Сарненська, Вараська та Дубенська районні ТВК. Зауважень до їхньої роботи у представників "ОПОРИ", яка моніторить виборчий процес, поки що немає.
"Комісії працюють в штатному режимі і дотримуються дедлайнів, які їм поставлені відповідно до календарного плану. Насправді я не знаю, які будуть повноваження в цих районних рад, бо знову ж зараз готуються зміни до закону про місцеве самоврядування і зміни до цих районних рад там якраз прописуюються", – пояснив координатор спостереження за виборами ГО "ОПОРА" Михайло Балик.
За даними сайту ЦВК, до Вараської райради йде дев'ять політсил, до Дубенської – шість. На вибори до Сарненської районної ради зареєструвалося десять партій.
Що відомо
- Суспільне повідомляло, що жодна з районних ТВК на Рівненщині не відмовила у реєстрації кандидатів в депутати. 28 вересня у Рівненській ТВК повідомляли, що зареєстрували 4 партії, ще шість мали розглянути.
- Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
- У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.