Окупаційна влада Криму обрала нового "омбудсмана": хто ним став

Окупаційна влада Криму обрала нового "омбудсмана": хто ним став

Окупаційний Уповноважений з прав людини Криму Олександр Штехбарт
Окупаційний Уповноважений з прав людини Криму Олександр Штехбарт. Фото: окупаційний кримський парламент

Окупаційний кримський парламент ухвалив рішення про обрання на посаду "Уповноваженого з прав людини Республіки Крим" Олександра Штехбарта, якого запропонував "глава" півострова Сергій Аксьонов.

Про це повідомляється на сайті "кримського парламенту".

"Державна Рада Республіки Крим підтримала запропоновану Головою Республіки Крим Сергієм Аксьоновим і узгоджену з Уповноваженим з прав людини в Російській Федерації Тетяною Москальковою кандидатуру Олександра Штехбарта на державну посаду Уповноваженого з прав людини в Республіці Крим", — йдеться у повідомленні.

"Омбудсман" обирається терміном на п'ять років. З 2019 року цю посаду обіймала Лариса Опанасюк. У травні 2023 року вона достроково склала повноваження, а в жовтні померла у віці 60 років.

Що відомо про Олександра Штехбарта

До призначення на посаду "Уповноваженого з прав людини" Криму Олександр Штехбарт був помічником "омбудсмана".

Крім того, під час окупації півострова у 2014 році він кілька днів очолював "прокуратуру Криму" до призначення Наталії Поклонської.

Штехбарт закінчив Харківський юридичний інститут. Протягом 25 років працював в органах прокуратури, зокрема, був прокурором Центрального району Сімферополя. Потім в окупаційному Мінпраці Криму обіймав посаду "начальника управління з питань державної цивільної та муніципальної служби".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок