Ймовірний навідник ракети на Грозу міг відбирати автівки в українців на російських блокпостах — прокуратура

Ймовірний навідник ракети на Грозу міг відбирати автівки в українців на російських блокпостах — прокуратура

Дмитро Мамон
Дмитро Мамон. Фото: СБУ

23-річному колишньому поліцейському з Купʼянщини на Харківщині, якого підозрюють у наведенні "Іскандера" на Грозу 5 жовтня 2023 року, заочно повідомили про нову підозру. За даними слідства, він працював на російських блокпостах, під час чого зупиняв і відбирав автівки в українців.

Про це повідомила пресслужба облпрокуратури.

За інформацією Суспільного, йдеться про Дмитра Мамона.

За даними слідства, влітку 2022 року під час окупації Купʼянська підозрюваний, який працював у національній поліції України, добровільно обійняв посаду "інспектора дорожньо-патрульної служби" в окупаційному управлінні внутрішніх справ.

"Він ніс службу на російських блокпостах, під час якої безпідставно зупиняв та вилучав автомобілі у цивільних громадян. Згодом отримав нову "посаду" від окупантів. За роботу на РФ зрадник щомісячно отримував 45 тисяч російських рублів", — йдеться в повідомленні облпрокуратури.

Раніше правоохоронці повідомляли, що перед деокупацією Харківщини підозрюваний разом зі своїм братом втекли на територію Росії.

Що відомо про підозрюваного у наведенні ракети на Грозу Дмитра Мамона

23-річний Дмитро Мамон до повномасштабного вторгнення був українським поліцейським. Його звільнили 14 червня 2022 року. Дмитро працював в поліції щонайменше з жовтня 2019 року, повідомляє "ХАЦ".

"Один з українських банків подав позов до людини з ініціалами — Мамон Дмитро Сергійович про стягнення заборгованості за кредитним договором на 84,7 тис. гривень. Такий самий позов поліція подала і до Володимира Мамона на компенсацію 176,8 гривень, але позов залишили без руху", — кажуть аналітики антикорупційного центру.

Що відомо про другого ймовірного навідника Володимира Мамона

Понад 50 людей перевірили на причетність до наведення ракети на кафе в Грозі на Харківщині, сказав 10 жовтня Сергій Болвінов.

За інформацією "Харківського антикорупційного центру", Володимир Мамон перебуває в розшуку МВС за підозрою у державній зраді. Суд надав дозвіл на його затримання.

Мамон активно агітував та схиляв місцевих до співпраці з росіянами. За даними "ХАЦ", Мамон повідомив росіянам місця проживання ветеранів АТО та мисливців у Чкаловській громаді та очолив військову автомобільну колону окупантів, яка їздила та незаконно вилучала у мисливців зброю, а у ветеранів АТО забирала її на так звану "перевірку".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок