Головному архітектору Сумщини Володимиру Бикову, якого підозрюють в отриманні хабаря, обрали запобіжний захід

Головному архітектору Сумщини Володимиру Бикову, якого підозрюють в отриманні хабаря, обрали запобіжний захід

Доповнено

10 лютого у Зарічному районному суді Сум обрали запобіжний захід головному архітектору Сумщини Володимиру Бикову — тримання під вартою з правом внесення застави. Його підозрюють в отриманні хабаря у сумі 5 тис. доларів США за розв'язання питання, пов`язаного з плануванням території.

Володимира Бикова затримали 8 лютого 2024 року, після отримання другої частини хабаря — 2 500 доларів США.

Прокурор просив обрати Бикову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави 80 прожиткових мінімумів.

"Враховуючи наявність ризиків щодо переховування від органів досудового розслідування, також той факт, що на даний час досудове розслідування триває і по кримінальному провадженню не допитані ряд ще свідків, а також наявність тієї інформації щодо, що до підозрюваного не можуть бути застосовані інші запобіжні, більш м’які запобіжні заходи, просив би суд клопотання задовольнити", - зазначив прокурор Андрій Шерстюк.

Головному архітектору Сумщини Володимиру Бикову, якого підозрюють в отриманні хабаря, обрали запобіжний захід
Фото: Суспільне Суми

Адвокат Денис Курбатов наполягав, що запобіжний можна обрати більш м'який — домашній арешт. Ризики наведені прокурором назвав необґрунтованими та недоведеними матеріалами клопотання, а також просив врахувати стан здоров’я та позитивну характеристику Володимира Бикова.

"Слідчим викладено певну версію, яка не підтверджується тими матеріалами, які надані захисту, а також моєму підзахисному, наприклад виклад фактичних обставин, що при зустрічі Биков завірив того, що проконтролює і схвалить вказаний проєкт на будівельній раді. Також попрохав надати йому неправомірну вигоду в сумі 5 тис. доларів США, і от в тих матеріалах, які надані на сьогодні і суду, і стороні захисту в обґрунтуванні даного клопотання, таких матеріалів не містять", - сказав адвокат Денис Курбатов.

Головному архітектору Сумщини Володимиру Бикову, якого підозрюють в отриманні хабаря, обрали запобіжний захід
Фото: Суспільне Суми

У суді Володимир Биков підтримав слова захисника та просив залишити його під домашнім арештом.

"Ніяких спроб заперечувати чи вносити якусь неясність в цій справі не давав, підписував відповідні документи на мою згоду на участь у цій справі. Я вважаю, що маю всі можливості бути сьогодні гарантом виконувати всі обов’язки, які на мене покладені", - зазначив підозрюваний Володимир Биков.

"Під час розгляду клопотання, ви маєте можливість не давати покази і не свідчити проти себе. Але з огляду на ту позицію, що була висловлена захисником, щодо необґрунтованості підозри ви можете якось прокоментувати знаходження коштів, які у вас були виявлені при затриманні?", - запитав суддя Олексій Сибільов.

Головному архітектору Сумщини Володимиру Бикову, якого підозрюють в отриманні хабаря, обрали запобіжний захід
Фото: Суспільне Суми

"Ну я згоден з позицією адвоката: в матеріалах слідчих є, але вони не досить точно відображають, тому я відмовляюсь далі коментувати", - відповів підозрюваний.

У підсумку, суддя клопотання прокурора задовольнив частково: "Застосувати до Бикова 24 червня 1957 року народження запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 5 квітня із визначенням розміру застави".

Розмір застави, яку може внести посадовець, аби не залишатись під вартою — 211 тис. 960 грн. Прокоментувати ситуацію Суспільному Володимир Биков відмовився.

Головному архітектору області інкримінують ч. 3 ст. 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою". Санкція цієї статті передбачає позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Що відомо про Володимира Бикова

  • Володимиру Бикову 67 років. Він заслужений архітектор України, а з липня 2020 року – директор Департаменту містобудування та архітектури Сумської ОДА.
  • 1984-1989 роки – районний архітектор Білопільського району. А з 1989 по 1995 років – Биков був заступником начальника головного управління архітектури та містобудування по сільському будівництву Сумської області.
  • Він двічі був головним архітектором Сум – з 2003 по 2006, та з 2010 по 2016 рр, коли його було звільнено під час ліквідації Департаменту містобудування та земельних відносин. У липні 2018 року Сумський районний суд поновив Володимира Бикова на посаді головного архітектора Сум. Сумська міська рада це рішення оскаржувала в апеляційному суді.
  • 2007-2009 роки – директор ТОВ "Архітектурне бюро "А.Б.К."; А з 2009 по 2010 роки – директор філії Державного підприємства «Спеціалізована державна експертна організація – Центральна служба Укрдержбудекспертизи в Сумській області.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок