В Україні скорочується чисельність болотяних черепах. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

В Україні скорочується чисельність болотяних черепах. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

В Україні скорочується чисельність болотяних черепах. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ Фото: Суспільне Донбас

Болотяна черепаха є єдиним видом черепахи в Україні. До речі, в Україні зараз найбільша популяція черепах в світі, але через осушення боліт, зміни русла річок, знищення дрібних водойм, чисельність виду, на жаль, скорочується.

"Насправді, черепаху, хоч вона і називається болотяна, дуже часто можна бачити на великій відстані від водойм. Водойми можуть бути різними – і річки, і болота, і навіть калюжі великі. Але вона може відходити на значну відстань від водойм", - каже провідний науковий співробітник ландшафтного парку Олексій Погребняк.

В Україні скорочується чисельність болотяних черепахФото: Суспільне Донбас

В Україні скорочується чисельність болотяних черепах

Як розповів Суспільному Погребняк, це прісноводний вид, який селиться в водоймах, озерах, річках та канавах. Дуже швидко плаває та пірнає, полюбляє грітися на сонці.

За його словами, групи черепах, обирають якесь сонячне місце – це може бути якесь дерево завалене, і на ньому відпочивають.

Погребняк додає, що розмір панцира дорослої черепахи може досягати 30 см. Зверху має темно-оливковий колір з жовтими рисками та крапками, низ буро-жовтий. На ногах крупні кігті, між пальцями невеликі перетинки. Хвіст порівняно довгий, бере участь у маневруванні у воді.

"Черепахи харчуються їжею тваринного походження – це личинки, безхребетні тварини різноманітні, риба", - розповів Олексій Погребняк.

Чоловік розповів Суспільному, що в деякі періоди життя черепахи можуть достатньо довгий період без їжі обходитися. Статевої зрілості черепахи досягають на третьому році життя. В одній їхній кладці може бути до шістнадцяти яєць. Черепаха відкладає яйця у ґрунт. Потім з них з’являються черепашата.

В Україні скорочується чисельність болотяних черепахФото: Суспільне Донбас

В Україні скорочується чисельність болотяних черепах

Болотяна черепаха занесена до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, Європейського Червоного списку, а також охороняється Конвенцією про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі.

"Живе черепаха достатньо довго. Кілька десятків років може жити, але, на жаль, не всі черепахи доживають до такого стану, тому що багато з них потрапляють до рибацьких ситок, гинуть", - розповідає співробітник парку Олексій Погребняк.

Чоловік говорить, що не треба брати черепаху додому, тому що дуже важко її утримувати. Не може людина, дуже складно створити умови для життя черепахи.

За його словами, болотяна черепаха веде досить потаємний спосіб життя. Ховається у воді та швидко тікає, коли чує наближення людини.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди