На Київщині дитячу школу мистецтв назвали на честь вбитого росіянами фотографа Макса Левіна

На Київщині дитячу школу мистецтв назвали на честь вбитого росіянами фотографа Макса Левіна

На Київщині дитячу школу мистецтв назвали на честь фотографа Макса Левіна
Макс Левін. Фото: Макс Левін/Facebook

У Бородянці Київської області дитячу школу мистецтв перейменували на честь українського документаліста та фотографа Макса Левіна. Таке рішення ухвалила селищна рада. Статут школи в новій редакції вже включає оновлені положення та відображає її нову назву.

Про це поінформувала в. о. Бородянського селищного голови Ірина Захарченко.

За її словами, з пропозицією увіковічити пам'ять Макса Левіна до сільської ради мати дружини загиблого фотографа.

"Завдяки відео та фотографіям Макса Левіна про звірства, які вчинили російські окупанти у Бородянці дізнався весь світ. Всі побачили ті жахливі руйнування, які залишили у нашому селищі росіяни. Тому коли до нас звернулася мати дружини загиблого фотографа із проханням увіковічити ім'я Макса Левіна, ми погодилися і вирішили назвати на його честь нашу школу мистецтв", — йдеться у дописі посадовиці.

Ірина Захарченко також розповіла, що у школі планують відкрити клас художньої фотографії, щоб діти змогли опановувати це мистецтво.

Що відомо про вбитого росіянами фотографа Макса Левіна

1 квітня 2022 року після тривалих пошуків у районі села Гута Межигірська на Київщині поліція знайшла загиблим фотографа та документаліста Макса Левіна. З 13 березня з ним не було зв'язку.

Вбитий росіянами фотограф Макс Левін намагався зняти ексклюзивний матеріал. За попередньою інформацією він не повідомив правоохоронців про роботу в зоні бойових дій, повідомили у поліції Київщини.

За попередньою інформацією прокуратури, беззбройного Максима Левіна військовослужбовці збройних сил РФ вбили шляхом двох пострілів зі стрілецької зброї. Пізніше у звіті "Репортери без кордонів" (RSF) розслідувачі повідомили, що Макса Левіна та людину, яка його супроводжувала, ймовірно катували російські військові, а потім застрелили.

Левін працював на hromadske, Lb.ua. Також співпрацював з Reuters, BBC, TRT World, Associated Press. Більшість його робіт пов'язані з війною в Україні. У Макса Левіна залишились четверо неповнолітніх синів, цивільна дружина та літні батьки.

Президент України Володимир Зеленський 3 квітня нагородив орденом "За мужність" ІІІ ступеня загиблого під Києвом фотографа і документаліста Макса Левіна.

На початок