"Ми не маємо претензій до українців": що відбувається на пункті пропуску "Медика-Шегині"

"Ми не маємо претензій до українців": що відбувається на пункті пропуску "Медика-Шегині"

Сьогодні, 9 лютого, польські фермери заблокували два пункти пропуску, які межують з Львівщиною — "Медика-Шегині" та "Гребенне-Рава-Руська". В першому блокують рух усього транспорту, в другому – тільки вантажівок.

Про те, яка ситуація на пункті пропуску "Медика-Шегині", розповіла кореспондентка Суспільного з місця події.

Акцію протесту на пункті пропуску розпочали близько 10:30. Фермери виставили сільськогосподарську техніку, підпалили сіно та перекрили рух транспорту, рухаючись по пішохідному переході з прапорами.

Поляки перекрили дорогу
Поляки перекрили дорогу. Фото: Іванка Дусько/Суспільне Львів

Польські фермери підпалили сіно
Польські фермери підпалили сіно. Фото: Іванка Дусько/Суспільне Львів

За словами співорганізатора акції Войцеха Влодарчика, вони протестують проти рішення Єврокомісії щодо імпорту агропродукції з не країн ЄС.

"Імпорт продукції з України у величезних масштабах впливає на нас. Це сколихнуло увесь європейський ринок. Хочу підкреслити, ми не маємо претензій до українців. Ми серцем із вами. Ми не можемо допустити, щоб олігархи, які мають тисячі гектарів поля в Україні, збували сільськогосподарську продукцію в Польщі за дуже низькими цінами. Ми вимагаємо, щоб був транзит для українців. Ми розуміємо, що вам потрібно десь збувати продукцію", — каже Войцех Влодарчик.

Войцех Влодарчик
Войцех Влодарчик. Фото: Іванка Дусько/Суспільне Львів

Станом на 12 годину, за словами речниці Львівського прикордонного загону Олександри Кучковської, на перетин кордону на в’їзд в Україну очікували 250 вантажівок. Серед них —Дмитро Суржко з Харкова. Чоловік каже, хотів встигнути перетнути кордон до початку протесту, але не вдалось. Чекає на кордоні близько 18 годин.

"Хлопці всі незадоволені цими страйками, тому що як перед Новим роком були страйки, то стояли 9-12 днів. Вони там возили їсти якийсь суп, потім перестали. Хто їде: в кого є продукти, в кого нема продуктів, і теж стояти. Там збираються далі перекривати, щоб жодна машина не їхала", — говорить водій.

Дмитро Суржко
Дмитро Суржко. Фото: Іванка Дусько/Суспільне Львів

Також в черзі чекає Юрій Бєспалов. Водій розповідає, що їде в Івано-Франківську область і везе небезпечний вантаж. Це формалін, з якого виготовляють смолу.

"Водії думають, які заходи у відповідь треба вчинити, щоб польські перевізники теж відчули, що це таке стояти в черзі, не рухатись, без дому, без сімʼї", — каже Юрій Бєспалов.

Юрій Бєспалов
Юрій Бєспалов. Фото: Іванка Дусько/Суспільне Львів

За словами Войцеха Влодарчика, на цьому пункті пропуску акція протесту триватиме 24 години. Якщо їхніх вимог не виконають, обіцяють поновити страйк.

Цього разу у Медиці блокують рух усіх видів транспорту – вантажівок, легкових авто та автобусів, розповідає речниця Львівського прикордонного загону Олександра Кучковська.

"За інформацією, яку ми маємо, то учасники таких дій на території Польщі будуть пропускати по одному виду транспортного засобу за годину в одному напрямку. Такі самі дії почалися і перед пунктом пропуску "Рава-Руська-Гребенне", але там це стосуватиметься лише вантажних транспортних засобів, які слідують через кордон", — додає Олександра Кучковська.

На початок