Росіянам допомагають ті, хто оприлюднюють роботу ППО в мережі — офіцер ЗСУ

Росіянам допомагають ті, хто оприлюднюють роботу ППО в мережі — офіцер ЗСУ

Росіянам допомагають ті, хто оприлюднюють роботу ППО в мережі — офіцер ЗСУ
Боєць сил ППО Орест Данчевський. Фото з аріхву Ореста Данчевського

На початку повномасштабного вторгнення львів’янин Орест Данчевський ходив із паличкою через травму ноги. Нині він – мобілізований старший лейтенант військ протиповітряної оборони.

В інтерв’ю Суспільному військовослужбовець розповів про службу у військах ППО та про те, чому не можна оприлюднювати роботу протиповітряної оборони в мережі.

"Я займався своїми справами, бо треба на хліб заробляти. Аж раптом телефонний дзвінок: "Вас турбує ТЦК, підійдіть до нас". Я прийшов, сказав, що через недавню травму не зможу добре бігати. А вони мені кажуть, що є потреба у людях, які служитимуть у ППО", — згадує він.

Під час військово-лікарської комісії Ореста Данчевського визнали придатним до служби у військах ППО і скерували на навчання.

"Нагадали мені фізику. Показали наскільки змінилася техніка в порівнянні з тим, що мене вчили на військовій кафедрі й минулому тисячолітті — це суттєві кроки вперед. І розподілили в частину", — каже військовослужбовець.

В ефірі Українського радіо Львів Орест Данчевський зазначив, що рекрутингові агенції — вдало набирають мобілізованих до своїх підрозділів та вміють працювати з потенційними кадрами. Тоді як зустрічі з працівниками ТЦК чоловіки всіляко намагаються уникнути.

"Не всі працюють на нулі. Є підрозділи, які працюють в умовному тилу. І в рекрутингових агенціях вміють це пояснити", — вважає він.

Як фахівець із ППО, офіцер пояснив, що знищити шахед — не проблема. За його словами, найбільшою проблемою є російські ракети.

"Основна проблема, що він летить низько і ховається у рельєфі. Тому ми бачимо його епізодично. Мій підрозділ стоїть неподалік від кордону з Московією. Наші станції його (шахеда, — ред.) бачать і ми передаємо дані тим силам, які їх можуть знищити. Коли ракета летить, умовно, зі швидкістю 3 тисячі кілометрів на годину, то час на реагування є менший. Шахед летить собі зі швидкістю літака Першої світової війни, 180-190 км на годину. Він локаційно помітний", — пояснює він.

Орест Данчевський зазначає, що найкраще російські шахеди збиває німецька зенітна самохідна артилерійська установка "Гепард", яка є на озброєнні ЗСУ. Що ж до того, що бувають влучання, військовослужбовець нагадав, що російським військовим допомагають "добровільні помічники", які знімають та викладають у соцмережі роботу наших ППО.

"Ці "добровільні помічники" викладають у мережу доволі інтенсивно, чого я прошу не робити. Росіяни бачать: тут збили і тут збили. І вони кожного разу шукають інші шляхи", — говорить офіцер ППО.

На початок