"Це питання найвищої національної важливості": у Сенаті США розповіли, чого очікують від голосування за допомогу Україні

"Це питання найвищої національної важливості": у Сенаті США розповіли, чого очікують від голосування за допомогу Україні

"Це питання найвищої національної важливості": у Сенаті США розповіли, чого очікують від голосування за допомогу Україні
Лідер демократичної більшості Сенату Чак Шумер. Фото: AP

У четвер 8 лютого Сенат Сполучених Штатів мають проголосувати за законопроєкт на суму 95,34 млрд доларів, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Індо-Тихоокеанському регіону.

Як повідомляє Reuters, лідер демократичної більшості Сенату Чак Шумер назвав майбутнє голосування "питанням найвищої національної важливості".

"Якщо ми зазнаємо невдачі в цей момент, якщо ми залишимо наших друзів в Україні Володимиру Путіну, історія кине ганебну і постійну тінь на сенаторів, які блокують фінансування", — сказав він.

До цього республіканці заблокували компромісний законопроєкт, який також передбачав довгоочікуваний перегляд імміграційної політики.

Як пише видання, демократи і республіканці напередодні 8 лютого провели години, обговорюючи наступні кроки після того, як більш широкі зусилля провалилися, поки Шумер "не відправив законодавців додому" з планами розглянути в четвер переглянутий пакет, який вилучає положення про імміграцію, але залишає без змін зовнішню допомогу.

Водночас сенатор Джон Корнін своєю чергою зазначив, що, на його думку, під час голосування 8 лютого голосів для ухвалення законопроєкту має вистачити.

Що передувало

5 лютого Сенат США представив компромісний законопроєкт на 118,28 мільярда доларів, який передбачає виділення 60,06 мільярда доларів на підтримку України, 14,1 мільярда — Ізраїлю, 20,2 — на охорону кордону.

Вже наступного дня, 6 лютого, з'явилися прогнози, в яких передбачали провальне голосування за компромісний законопроєкт, оскільки його відмовилися підтримувати республіканці.

7 лютого Сенат не проголосував за підтримку двопартійного законопроєктущодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, куди входило й нове фінансування для захисту американських кордонів.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок