"Ми живемо в умовах війни, багато хлопців потребують нашої допомоги": у Вінниці проходить тренінг для реабілітологів

"Ми живемо в умовах війни, багато хлопців потребують нашої допомоги": у Вінниці проходить тренінг для реабілітологів

Пʼятеро лікарів-реабілітологів з міста Хмільник, що на Вінниччині, беруть участь в проєкті "Клінічний професійний тренінг для мультидисциплінарних реабілітаційних команд". Навчання проходить на базі центру реабілітації Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. академіка Ющенка.

За словами очільниці центру реабілітації Олени Долинної, програма складається з 4 модулів. Кожен має практичну та теоретичну частини. Упродовж тижня реабілітологи центру ділитимуться досвідом із колегами з Хмільника. Залучені по 5 фахівців.

"Це лікар фізичної реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, асистент фізичного терапевта та реабілітаційна медична сестра. Кожен з них прикріплений до такого ж спеціаліста. Навчання по типу рівний — рівному, щоб вони зрозуміли, що мають працювати в команді", — розповіла Олена Долинна.

Навчання лікарів-реабілітологів у Вінниці
Фото: Суспільне Вінниця

23-річний Павло Белінський відпрацьовує алгоритм переміщення пацієнта з ураженням хребта. Він працює асистентом фізичного терапевта в лікарні відновлювального лікування у Хмільнику.

"Чудово пояснюють, головне відпрацювати практичні навички, мені подобається. Фіксую коліна пацієнта, можу легко пересадити без навантаження на спину", — каже Павло Белінський.

Приїхала по нові знання і лікар-реабілітолог Наталя Бондарчук.

"Ми маємо тут можливість покращити свої практичні й теоретичні знання, дізнатися щось нове про надання допомоги з травмами спини, після інсультів. Є багато речей, які ми не знали, медицина прогресує, ми живемо в умовах війни, багато хлопців потребують нашої допомоги", — зазначає Наталя Бондарчук.

Навчання лікарів-реабілітологів у Вінниці
Фото: Суспільне Вінниця

Як правильно перевести пацієнта з лежачого положення в сидяче, перемістити з крісла колісного — учасникам проєкту розповідає Ольга Покорук. Жінка у центрі реабілітації працює фізичним терапевтом.

"Залежно від стану пацієнта є різні методики пересаджування. Це має бути безпечно і для пацієнта, і для спеціаліста. Високий ризик травмування спини", — пояснює Ольга Покорук.

Ерготерапевтка Юлія Барська ділиться власним досвідом із Лілією Малашкевич.

"Вони мають не боятися, мають спілкуватися з пацієнтами, все що ми знаємо передаємо їм. Раді, що ми розвиваємося в цьому напрямку, ерготерапевти соціалізують та адаптують людей до життя після інсультів, травм", — каже Юлія Барська.

"Була вражена спеціалістами, вони працюють з пацієнтами в ігровій формі, як кінцівки підняти після інсульту. Треба говорити з пацієнтами", — додає Лілія Малашкевич.

Навчання лікарів-реабілітологів у Вінниці
Фото: Суспільне Вінниця

Старша медична сестра Валентина Доброленська навчає катетеризації сечового міхура колегу Інну Яцик.

"Дають відтворити все практично, бо у себе в закладі ми таких умінь не мали. Ми знаємо, що бувають різні пацієнти, хочемо зростати і навчатися", — каже Інна Яцик.

Майже два місяці у центрі реабілітації лікарні ім. Ющенка захисник Сергій Топін, який отримав поранення під Бахмутом.

"Я вісім місяців лежав горизонтально. Коли потрапив сюди на реабілітацію, мене посадили у візок, почав рухатися, заживають пролежні, починаю відчувати силу в руках", — каже Сергій Топін.

За словами директорки психоневрологічної лікарні Софії Кучерук, проєкт триватиме 4 місяці. Після Хмільника, участь у ньому візьмуть бригади медиків із Вінниці, Могилева-Подільського та Ямполя.

На початок