На Тернопільщині поліцейські викрили цех з виготовлення цигарок

На Тернопільщині поліцейські викрили цех з виготовлення цигарок

Теплиця
Затримання на Чортківщині. Фото: Управління Національної поліції в Тернопільській області

На Тернопільщині правоохоронці вилучили понад 4, 5 тонни тютюну та обладнання на 1, 3 мільйона гривень.

Про це повідомила речниця Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Альона Лютницька.

За її словами, двоє чоловіків вирощували, переробляли та збували готову продукцію через Інтернет.

"Тютюн вони вирощували у Чортківському районі, а цех знаходився на території приватного будинку одного із чоловіків. У підвалі чоловіки встановили промислові верстати для виготовлення цигарок. До співпраці залучили ще кількох людей, які здійснювали сушку та подрібнення тютюну за місцями власного проживання", — говорить Альона Лютницька.

поліцейські викрили цех з виготовлення цигарок
Тютюн. Фото: Управління Національної поліції в Тернопільській області

На сторінці Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України написали, що правоохоронці провели 11 обшуків, вилучили 7 промислових верстатів, 4, 5 тонни тютюну, понад 1000 пачок цигарок без марок акцизного податку, квитанції від поштових перевізників, мобільні телефони.

Тютюн
Висушення тютюну. Фото: Тернопільська обласна прокуратура

Речниця Тернопільської обласної прокуратури Леся Гурецька розповіла, що до суду подали клопотання про арешт вилученого майна, а також будуть проведені експертизи, після яких вирішать питання щодо оголошення підозри чоловікам.

Кримінальне провадження розслідується за кількома статтями Кримінального кодексу України: частиною 1 статті 199 — виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів. А також ⁠за частиною 1 статті 204 — незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів. Ці статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Про це повідомили на сторінці Тернопільської обласної прокуратури.

Кореспонденти Суспільного намагаються взяти коментарі у жителів Чортківщини, які організували цех з підпільного виробництва цигарок.

На початок