Кияни, мобілізовані на фронт, досі не отримали обіцяні Києвом 30 тисяч допомоги — депутат. Що кажуть у КМДА

Кияни, мобілізовані на фронт, досі не отримали обіцяні Києвом 30 тисяч допомоги — депутат. Що кажуть у КМДА

Доповнено
Кияни, мобілізовані на фронт, досі не отримали обіцяні Києвом 30 тисяч доплати
Український військовий. Фото: Генштаб ЗСУ

Столичні посадовці не поспішають нараховувати новобранцям, мобілізованим у військо, 30 тисяч гривень одноразової допомоги. Хоча доплати від міста мали розпочатися ще у грудні 2023 року, відповідно до ухваленого депутатами Київради рішення про виділення додаткових коштів на виплати за програмою "Захисник Києва".

Про таке з трибуни Київради 8 лютого заявив столичний депутат від фракції "Голос" Григорій Маленко.

За словами депутата, щодня до нього звертаються мобілізовані у ЗСУ кияни й питають, коли ж отримають обіцяні Києвом гроші. Виплати мали розпочатися з грудня.

"У грудні ми публічно прозвітували й майже всі українські ЗМІ написали: місто Київ допомагатиме мобілізованим. Зараз 8 лютого, ті люди, які звертаються до мене, і не тільки до мене, я впевнений, таку матеріальну допомогу не отримують. Відповідно наше рішення не виконується", — зазначив Григорій Маленко.

Секретар міської ради Володимир Бондаренко дав протокольне доручення до виконавчого органу вжити заходів для отримання мобілізованими у ЗСУ обіцяних виплат.

Згодом на сайті Київської міської держадміністрації роз'яснили, як мобілізовані у ЗСУ кияни можуть отримати виплату.

Зазначається. що нарахування одноразової допомоги в розмірі 30 тисяч гривень мобілізованим у Києві здійснюється автоматично – без участі бійця. Гроші надходитимуть на соціальний (зарплатний) рахунок. Утримувачі ж муніципальної картки "Картка киянина" отримають одноразову виплату на свій картковий рахунок.

Виплати нараховуватимуть після того, як отримають інформацію про мобілізованих від Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

"Мобілізований має надати до ТЦК та СП такі документи: копії ідентифікаційного коду, паспорта громадянина України (1, 2 сторінка останнього місця реєстрації) чи ID-картки, довідку/виписку з банку про відкриття соціального (зарплатного) рахунку", — йдеться у повідомленні.

Важливо: тим, хто мобілізувався до початку лютого, ймовірно необхідно буде надати до свого ТЦК додаткові документи. Отримати консультацію можна за номерами: 044-290-44-37; 044-290-42-01.

Раніше повідомлялося, що 7 грудня 2023 року Київрада проголосувала за виділення 10 млн грн на минулий рік і 50 млн на 2024 рік за програмою "Захисник Києва". Тоді міський голова Віталій Кличко перед початком пленарного засідання заявив, що Київ виплачуватиме 30 тисяч грн киянам, мобілізованим після 1 грудня цього року.

На початок