Львівські медики повернули слух військовому, який втратив його через контузії

Львівські медики повернули слух військовому, який втратив його через контузії

Львівські медики повернули слух військовому, який втратив його через контузії
Військовий, пацієнт Першого ТМО Львова. Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

Отоларингологи Лікарні Святого Миколая повернули здатність чути захисникові, який майже повністю втратив слух у боях. Лікарі виконали першу в нашому регіоні операцію з кісткової імплантації апарату для слуху — дорослій людині.

Про це повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.

Слух у 47-річного Юрія почав погіршуватися після низки отриманих на фронті контузій. З часом чоловік перестав чути на праве вухо, а на ліве — слух знизився до 30%.

Один із побратимів Юрія порадив йому звернутися до лікарів Першого медоб’єднання Львова. Медики скерували військового до отоларингологів Дитячої Лікарні Святого Миколая, які мають значний досвід в імплантації слухових систем. Оскільки захисник прагнув якнайшвидше повернутися у стрій, спеціалісти обрали метод із коротким реабілітаційним періодом. Вони вирішили виконати операцію з кісткової імплантації системи провідності. Після такого втручання відновлення триває лише місяць.

Для дітей у Лікарні Святого Миколая ці операції успішно виконують уже впродовж чотирьох років. А ось для дорослого така операція відбулася вперше у Львові.

"Наші отоларингологи вживили воїнові — безпосередньо в кістку завушної ділянки — імплант, який кріпиться разом із магнітом. Коли ж рана після втручання у захисника загоїлася, зверху над вухом йому встановили процесор, який через кістку передає звук до слухового нерва і дає можливість знову чути", — зазначили медики.

Після повернення слуху Юрій повернувся на службу.

На початок