Цифрові укриття та камери спостереження: у Бучі реалізовуватимуть проєкт USAID "ГОВЕРЛА"

Цифрові укриття та камери спостереження: у Бучі реалізовуватимуть проєкт USAID "ГОВЕРЛА"

Цифрові укриття та камери спостереження: у Бучі реалізовуватимуть проєкт USAID "ГОВЕРЛА"
У Бучі підписали угоду із керівником проєкту "Говерла" Агенства США з міжнародного співробітництва (USAID) Габріелем Абрахамом. Фото: Анатолій Федорук/Telegram

У Бучі на Київщині цього року заплановано впровадити цифровізацію громади. Міська влада підписала угоду про співпрацю із керівником проєкту "ГОВЕРЛА" Україні Габріелем Абрахамом.

Про це у Telegram повідомляє Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Зазначається, що на першому етапі цифрової громади Smart City Bucha визначили напрямок комунальної сфери: будуть оцифровані всі водогони та тепломережі. Окремо будуть оптимізовані ланцюги збору побутових відходів.

"Окрім того, громада отримає цифрові укриття — вони будуть автоматично відкриватися, як тільки з'явиться сигнал повітряної тривоги. Згідно проєкту, у громаді буде встановлено більше двох сотень камер спостережень. Це не тільки безпековий компонент, але й комунальний — можливість першими визначати, де потрібна сервісна служба", — сказав Федорук.

За його словами, уся ця інформація надходитиме у сервісний хаб, де дані будуть цілодобово моніторитися працівниками окремого підрозділу на базі комунального підприємства "Бучанська агенція регіонального розвитку". Також благодійники закуплять для громади нове та сучасне обладнання.

Міський голова поінформував, що у подальшому планується ще кілька етапів розвитку. Зокрема, додаток для телефону "Розумна Буча", цифровий транспорт та оплата комунальних послуг. Федорук зауважив, що проєкт "ГОВЕРЛА" наразі не поширюється на Київську область, але його ініціатори зголосилися співпрацювати із Бучанською громадою.

Проєкт Агенства США з міжнародного співробітництва USAIDАгентство США з міжнародного розвитку — незалежне агентство федерального уряду США. Відповідає за невійськову допомогу іншим країнам "ГОВЕРЛА" сприяє українському Уряду у впровадженні реформи децентралізації. Працює з 65 громадами у семи областях: Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Волинській, Закарпатській та Житомирській.

Раніше повідомлялося, що у Бучанській громаді планують реалізувати проєкт Bucha Tehno Garden. Це — індустріальний парк, що включатиме, зокрема, логістичні, індустріальні та соціальні кластери.

Також місто планують відбудовувати за американським проєктом. Свої розробки по відновленню міста представили студенти Пенсильванського університету у рамках програми Держдепартаменту США Diplomacy Lab.

На початок