У Житомирській гімназії №1 об'єднали 6 предметів природничого напряму в один інтегрований курс

У Житомирській гімназії №1 об'єднали 6 предметів природничого напряму в один інтегрований курс

У Житомирській гімназії №1 об'єднали 6 предметів природничого напряму в один інтегрований курс Суспільне Житомир

В міській гуманітарній гімназії №1 Житомира об'єднали 6 предметів природничого напряму в один інтегрований курс. Перед тим, як запровадити нововведення, провели анкетування серед учнів і порадилися з батьками.

Про це кореспондентам Суспільне.Житомир розповіла заступниця директора гімназії №1 Олена Шуст. За її словами і учні, і їхні батьки таку пропозицію підтримали:

"До нас в старшу школу приходять діти, які у майбутньому обирають професію, пов'язану з гуманітарними науками. Курс "Природничі науки" створений спеціально для навчальних закладів, які впроваджують іноземні мови. Він дає можливість вивчати природничі науки в процесі їх поєднання, розвивати світогляд учня, а ще певним чином розвантажувати його. 6 предметів об'єднані одним курсом і дають можливість застосувати знання, набуті в базовій школі саме в курсі природничих наук".

Учениця гімназії Руслана Баранівська каже, що курс природничих дисциплін дає можливість бачити зв'язок між ними і спонукає мислити аналітично:

"Нова форма навчання дозволяє відійти нам від типової форми роботи і відкриває можливості для вивчення важкого матеріалу. Ми виконуємо різні проєкти та презентації, навіть знімаємо відео і організовуємо дебати – це допомагає нам не лише освоювати матеріал, але й вчить виступати на публіці. Завдяки об'єднаному курсу ми можемо бачити зв'язок між географією, біологією, мистецтвом – для цього мені потрібно не поглиблено все це вивчати це, а практично на це дивитися".

Викладачка фізики і математики Олена Скороход говорить, що учні самі пропонують різні теми і проєкти, які пов'язують природничі науки:

"Діти підходять і кажуть: мені подобається ця тема. Вони підбирають інформацію, аналізують матеріал, готують електронні презентації, якщо це експериментальні завдання, вони знімають відео. А після цього узагальнюють завдання, дають аналітичний висновок про те, що відбувається. Раніше в школі ми вивчали окремо предмети, але, на мою думку, інтегрований курс дає можливість не вивчати дуже вузько окремі предмети, а побачити взаємозв'язок і взаємодію фундаментальних законів у природі та суспільстві".

Автор: Сергій Богінський

Камера: Ігор Грач

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди