На Рівненщині вчительки почубились на очах учнів

На Рівненщині вчительки почубились на очах учнів

На Рівненщині вчительки почубились на очах учнів Суспільне Рівне

На Рівненщині вчительки з'ясовували стосунки на очах учнів. За словами батьків школярів, вони билися і штурхалися. Після цього дітей до школи пускати перестали. Батьки написали скаргу у відділ освіти і вимагають, аби винуватицю конфлікту звільнили.

Що сталось

Це сталося у 29-го вересня у Решуцькій школі в кабінеті, де навчаються учні 1-го і 2-го класів.

На Рівненщині вчительки почубились на очах учнівСуспільне Рівне

"Малий прийшов додому переляканий. І розказав, що билися дві вчительки. Кажу: як билися, вас на очах? "Так, билися в нас на очах. Одна вчителька тягнула за руку іншу". Я була в більшому шоці, ніж дитина. Ми вирішили, що не будемо пускати дітей до школи, поки не буде вирішений конфлікт між вчителями", – розповіла мама першокласника Алла Карпук.

Пояснення очевидиць

Ідеться про вчительку початкових класів Ніну Назарчук і в.о. завідувачки школи Тетяну Хуторянську, – розповіла прибиральниця Олена Хаврук. У вівторок одна зайшла в клас до іншої перед третім уроком. Що там між ними сталося – прибиральниця не бачила. А далі, за її словами, події розгорталися так.

На Рівненщині вчительки почубились на очах учнівОлена Хаврук

"Вискакує Тетяна Володимирівна, плачучи. І каже: "Олена Петрівна... мене побили знов. Витягнули мене за куртку, за рукава шарпали. І все, побігла", – каже Олена Хаврук.

Після того Тетяна Хуторянська була у такому стані, що до неї викликали місцеву фельдшерку.

- Підвищився тиск, нервове збудження, блідість шкіри на обличчі. Була надана невідкладна допомога, – розповіла завідувачка Решуцького ФАПу Надія Хоролець.

Слово одній

Нині Тетяна Хуторянська на роботі. Каже: у вівторок на перерві зайшла до колеги із направленням на курси. А конфлікт виник нібито через розклад, який ту не влаштовував.

На Рівненщині вчительки почубились на очах учнівСуспільне Рівне

"І я сказала, що заміню розклад так, як її влаштує. Вона просто накинулася на мене, було мені страшно, чесно кажучи, я вийшла на коридор, але вона продовжувала далі. І дуже страшно, що це було на очах в дітей. Вона мене тузала, хапала за руки, шарпала за курточку. Дуже злакалась," – розповіла Тетяна Хуторянська.

Слово іншій

У класі, де все відбулось, зараз лише вчителька Ніна Назарчук, бо від середи батьки дітей не пускають на уроки.

"Діти сиділи за партами. Я чи журнал відкривала, чи книжку. Був початок третього уроку. Тетяна Володимирівна зайшла мені показати там інформацію, згідно з якою мені треба було зареєструватися і на курси йти. Потім у нас дійшло до цього же ж розкладу," - сказала вчителька Ніна Назарчук.

На Рівненщині вчительки почубились на очах учнівСуспільне Рівне

Те, що сталося потім, Ніна Назарчук називає шарпаниною.

"Кулаками ми не билися. Просто я хотіла забрати, а вона не давала. Дуже такі... тяготливі до душі відчуття. Я не маю наміру конфліктувати. Я хочу, щоб діти прийшли", – додає Ніна Назарчук.

Слово батькам

Мама другокласника Іванна Рудакова каже: класна керівниця за вчинок не вибачилась.

На Рівненщині вчительки почубились на очах учнівСуспільне Рівне

"Ви написали хоча б в групі слово "вибачте за такий конфлікт, що діти бачили"? Ви хоч слово сказали нам? Ні. Подивіться мені в очі і скажіть, чого наші діти бачили ось це. Який урок ви надали дітям? Що можна руки розпускати в школі? Бійцівський клас", – говорить вона до освітянки.

Вчителька каже: про ситуацію шкодує.

"Я шкодую, але не визнаю себе єдиною винною у цьому. Я не єдина. Конфлікт стався між двома", – говорить Ніна Назарчук.

Батьки вже поскаржились

Батьки учнів 1-го і 2-го класів запевняють, що не пустять дітей до школи, доки їм не замінять вчительку. А Ніну Назарчук вимагають звільнити. Колективну скаргу вони направили у відділ освіти Олександрійської ОТГ.

На Рівненщині вчительки почубились на очах учнівСуспільне Рівне

"Ми, звичайно, про цей кричущий випадок повідомили усі служби, які працюють в сфері освіті. Я на сьогодні не готова вам пояснити, що саме, хай розбирається поліція. Адже це факт зафіксований. Триває в нас теж службове розслідування. Створена в нас комісія, вивчаємо всі ці пояснення, доповідна, скарги від батьків", – каже начальниця відділу освіти Олександрійської ОТГ Ірина Клебан.

Реакція полісмена

29-го вересня, окрім представників відділу освіти, до Решуцької школи викликали також поліцію.

На Рівненщині вчительки почубились на очах учнівСуспільне Рівне

"Це була шарпанина, факту бійки не було, тілесних ушкоджень ніхто не отримав. Шарпанина за одяг, голосно сварилися. Опитав свідків і склав адмінматеріали за дрібне хуліганство вчителькою. Дані матеріали будуть направлені до суду, який прийме рішення по даному факту. Це був шок. Тому що вчителі – це особи, які мають подавати дітям приклад, як себе поводити і навчати", – розповів поліцейський офіцер громади Олександрійської ОТГ Володимир Ліскевич.

Що буде далі

За дрібне хуліганство Ніну Назарчук можуть оштрафувати. А з понеділка учні 1-2-х класів повернуться на уроки. Бо в їхньому класі зроблять планову заміну через те, що Ніна Назарчук піде на курси.

Уроки буде проводити Тетяна Хуторянська. Позаяк, у їхній школі-чотирирічці лише дві вчительки початкових класів. А 6-го жовтня у відділ освіти планують завершити службове розслідування.

На Рівненщині вчительки почубились на очах учнівСуспільне Рівне

Авторка: Валентина Гордич

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди