"Хотів би ще трохи повоювати": історія військового з Харкова, який проходить реабілітацію на Рівненщині

"Хотів би ще трохи повоювати": історія військового з Харкова, який проходить реабілітацію на Рівненщині

Ексклюзивно

Військовослужбовець Микита Максимов у березні 2022-го року пішов до війська добровольцем. Він поділився, що таке рішення прийняв, коли російські війська обстрілювали його рідний Харків.

Боєць воював на різних напрямках, був штурмовиком, а в жовтні 2023 року отримав травму спинного мозку. Нині Микита Максимов лікується в обласному госпіталі ветеранів війни на Рівненщині.

Про бойовий шлях, поранення та мрії чоловік розповів Суспільному.

Боєць Микита Максимов пригадав штурм в районі Макіївки на Донеччині у жовтні 2023 року. Тоді внаслідок обстрілу він отримав травму, коли поспішав на допомогу побратимам.

"Лежу ж значить, помираю. Боляче — жах. Спина болить. Я ж знаю, що помирати приємно, а тут не приємно. Кричу: «Свен, я не 200, я 300, тягни мене». І він мене витягнув, схопив за руки й затягнув у ямку. За мною приїхав головний сержант батальйону. Мене ніхто не покинув".

Військовослужбовець Микита Максимов
Фото: Суспільне Рівне

У той день увесь час над ними літали російські дрони, зауважив Микита:

"Вони так швидко не змогли знайти ноші. І просто кинули покривало якесь чи простирадло в машину і погнались по мене. В цьому покривалі мене несли, я бачив як усе вибухає довкола".

Микита Максимов родом із Харкова. До повномасштабного вторгнення працював у місцевій пекарні. А коли почали обстрілювати рідне місто — пішов добровольцем у військо:

"Якби мені до війни сказали: «Що, якщо розпочнеться війна, то що ти робитимеш?» Я б, напевно, сказав, що буду першим втікати кудись за кордон. Візьму батьків і побіжу. А коли справді почалась війна, виявилось, що я патріот. Я пишаюсь, можу гордо сказати, що правильно зробив".

Військовослужбовець Микита Максимов
Фото: Микита Максимов

Військовослужбовець розповів, що під час служби найбільше хвилювався за батьків, які не захотіли евакуюватися з Харківщини:

"Тато там, то він курей любить, то собак він любить. Казав: «Нікуди не поїду». Оце важко було, що рідних не бачиш. Сильно сумуєш за ними".

Микита Максимов воював на різних напрямках, зокрема на Бахмутському. Був штурмовиком:

"Там так розбили наші ЗСУ їх колони. Колони застрягли поміж посадками. Танки, все позастрягало. Їх так рознесли, що там не було зрозуміло — це танк чи кусок плуга валяється. Їх просто вщент рознесли. Я їхав задоволений, як слон, усміхався!".

Військовослужбовець Микита Максимов
Фото: Суспільне Рівне

Зараз військовослужбовець лікується в обласному госпіталі ветеранів війни. Лікарі у нього діагностували травму грудного відділу спинного мозку.

"Микита потрапив до нас буквально декілька днів тому. І він надійшов уже маючи реабілітаційний досвід. Він уже пересувався на кріслі колісному. Він сильно вмотивований досягати своїх цілей і в кінцевому результаті — хоче бути повністю незалежним", — повідомив лікар фізичної та реабілітаційної медицини Дмитро Разкевич.

Реабілітолог Дмитро Разкевич
Фото: Суспільне Рівне

Зі слів фізичної терапевтки Вікторії Січкарук, нині вони працюють зокрема над рівновагою та координацією рухів на кріслі колісному:

"Відповідально підходить до завдань, які я йому даю. Наразі ми працюємо над максимальною його мобільністю, максимальним досягненням успіхів у тому, що він може. Це пересування на кріслі колісному, долання перешкод, утримання балансу. З десяти — він старається на двадцять".

Вікторія Січкарук
Фото: Суспільне Рівне

Микита поділився своїми мріями:

"Одружитись, дитинку, дівчинку, дуже хочу. Жалкую лише, що хотів би ще трохи повоювати".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок