Співробітники Херсонського художнього музею ідентифікували картину Анатолія Платонова, яку викрали російські окупанти

Співробітники Херсонського художнього музею ідентифікували картину Анатолія Платонова, яку викрали російські окупанти

Херсон, музей, картини, Платонов
Картина Анатолія Платонова "Гурзуф. Джерело". Фото: Херсонський Художній Музей/Facebook

Фахівці Херсонського обласного художнього музею імені О.Шовкуненка впізнали в кадрі пропагандистського сюжету викрадену російськими окупантами картину Анатолія Платонова "Гурзуф. Джерело". Це 87-й викрадений твір, незаконне перебування якого в Криму доведено.

Про це у Facebook повідомив Херсонський художній Музей.

Херсонські музейники довго не могли опізнати фрагмент картини, знятий крупним планом в Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року.

"В кадр пропагандистського сюжету він потрапив ще двічі, але видимою залишалась лише тонка смужка полотна. Були певні припущення і були вагання, але нарешті всі сумніви відкинуті: перед нами ще одна жертва мародерства окупантів у Херсонському художньому музеї, 87-й викрадений твір, незаконне перебування якого в Криму доведено", — йдеться у повідомленні.

Херсон Крим музей картини
Фрагмент картини Анатолія Платонова, який помітили на пропагандистському відео. Фото: Херсонський Художній Музей/Facebook

Твір Анатолія Платонова "Гурзуф.Джерело" російські окупанти викрали з колекції Херсонського художнього музею разом із більш ніж 10 тисячами інших творів мистецтва на початку листопада 2022 року. Це друге полотно херсонського художника, Анатолія Платонова, незаконне перебування якого в сімферопольському Центральному музеї Тавриди доведено.

Раніше херсонські музейники ідентифікували роботу Леоніда Чичкана. Її помітили на відео пропагандистського сюжету в Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок