Співпрацює з окупаційною владою: за матеріалами черкаських правоохоронців судитимуть луганчанку

Співпрацює з окупаційною владою: за матеріалами черкаських правоохоронців судитимуть луганчанку

Співпрацює з окупаційною владою: за матеріалами черкаських правоохоронців судитимуть луганчанку
Фото: Служба безпеки України в Черкаській області

За матеріалами черкаських правоохоронців, повідомили про підозру жительці села Троїцьке, яка пішла на співпрацю з росіянами на Луганщині.

Співробітники Служби безпеки України зібрали докази добровільної співпраці з росіянами чергової псевдочиновниці на тимчасово окупованій території Луганщини, повідомила Суспільному речниця Служби безпеки України Черкащини Катерина Дрога.

Слідство встановило, що з квітня 2022 року мешканка селища Троїцьке перейшла на бік росіян та виконує організаційно-розпорядчі функції органів окупаційної влади.

"Після окупації загарбники запропонували їй посаду начальника «загального відділу адміністрації Троїцького району ЛНР». Пішовши на угоду з ворогом, колаборантка забезпечує документообіг, керує роботою секретаріату, веде контроль за виконанням та збереженням псевдодокументів так званій «ЛНР»",— розповіла Катерина Дрога.

Нині жінка переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території. Слідчі СБУ повідомили фігурантці про підозру за двома статями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора у складі організованої групи).

"Нехтуючи своїми конституційними обов’язками, підозрювана бере участь в загальному управлінні незаконного органу влади, сприяє у проведенні підривної діяльності представниками держави-агресора проти України", — додала речниця обласної прокуратури Богдана Кулик.

З її слів, наразі підозрювану оголосили в розшук.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок