Законопроєкт щодо надання допомоги Україні та Ізраїлю, ймовірно, не буде поставлений на голосування Конгресу — Байден

Законопроєкт щодо надання допомоги Україні та Ізраїлю, ймовірно, не буде поставлений на голосування Конгресу — Байден

Байден
Президент Сполучених Штатів Джо Байден. Фото: AP

Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що законопроєкт щодо допомоги Україні, Ізраїлю, а також посилення заходів контролю на південному кордоні США, швидше за все, навіть не буде поставлений на голосування в Конгресі.

Про це Джо Байден сказав під час пресконференції у Білому Домі.

"Підтримка цього законопроєкту — це протидія президенту РФ Путіну. Протистояння цьому законопроєкту грає йому на руку. Як я вже казав, ставки цієї боротьби виходять далеко за межі самої України. Якщо ми не зупинимо апетит Путіна до влади та контролю над Україною, він не обмежуватиме себе лише над цією державою. І витрати для Америки та наших союзників лише зростуть. Для тих республіканців в Конгресі, які думають, що можуть протистояти допомозі Україні й не нести за це відповідальності, — історія спостерігає. Підтримка України в цей критичний момент не буде забута ніколи", — сказав Байден.

За словами президента США наразі все вказує на те, що цей законопроєкт навіть не буде винесений на розгляд Сенату і звинуватив у цьому експрезидента Трампа.

"Чому? З простої причини: Дональд Трамп. Тому що Трамп вважає, що це погано для нього в політичному контексті. Він краще перетворить це питання на зброю, ніж насправді вирішить його. За останні 24 години він не зробив нічого, крім того, щоб залякати республіканців в Палаті та Сенаті, погрожуючи їм та залякуючи, щоб вони проголосували проти законопроєкту. І схоже, що вони піддаються цьому. Чесно, вони зобов'язані показати свій хребет американському народу і вчинити правильно", — сказав Байден.

5 лютого Сенат США представив компромісний законопроєкт щодо охорони кордону, допомоги Україні та Ізраїлю на 118,28 мільярда доларів. Законопроєкт передбачає виділення 60,06 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд – Ізраїлю, 20,2 – на охорону кордону.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня 2023 року стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада 2023 року спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада 2023 року демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) 2023 року ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня 2023 року законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок