Шмигаль звернувся до ОЕСР з проханням посприяти розробці рекомендацій щодо конфіскації заморожених активів РФ

Шмигаль звернувся до ОЕСР з проханням посприяти розробці рекомендацій щодо конфіскації заморожених активів РФ

Шмигаль і Корманн
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і генсек ОЕСР Матіас Корманн, Київ, 6 лютого 2024 року. Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Очільник українського уряду Денис Шмигаль звернувся до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з проханням сприяти розробці міжнародних рекомендацій щодо конфіскації заморожених активів Росії.

Про це Денис Шмигаль повідомив за підсумками зустрічі із генсеком ОЕСР Матіасом Корманном.

"Радий сьогодні вітати в Києві Генсека ОЕСР Матіаса Корманна. Набуття повноправного членства в організації — один із наших пріоритетів. Адже це маркер готовності вступу України в ЄС та сигнал для іноземних компаній, що Україна — перспективна держава для інвестицій", — йдеться у дописі глави уряду у Telegram.

Зокрема Шмигаль подякував генсеку ОЕСР за схвалену програму організації для України.

"Уряд покращив державні функції, попри агресію Росії, та демонструє високу спроможність у проведенні реформ, про що відзначили в ОЕСР. Наші партнери акцентували на досягнутому, попри війну, прогресі в таких сферах як державне управління, цифровізація, боротьба з корупцією, спрощення дозвільних процедур", — сказав він.

За словами Шмигаля, було відзначено запровадження грейдової системи оплати праці держслужбовців, як важливий крок у напрямку реформи державного управління.

Також прем'єр під час зустрічі наголосив, що заморожені та конфісковані активи Росії мають стати ключовим джерелом для відбудови України.

"Звернувся до ОЕСР з проханням сприяти розробці міжнародних рекомендацій щодо конфіскації таких активів", — поінформував Шмигаль.

З 1 березня 2023 року у Києві запрацював офіційний офіс Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Що відомо про вилучення російських активів на користь України

Наприкінці квітня 2022 року Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт, який передбачає конфіскацію заморожених активів російських підсанкційних юридичних та фізичних осіб. Вилучені кошти пропонується спрямувати для надання додаткової військової та гуманітарної допомоги Україні.

24 червня 2022 року Сенат Канади схвалив законопроєкт, який передбачає можливість конфіскації російських активів.

18 листопада 2022 року Європейський Союз заморозив 68 мільярдів євро російських активів, згідно з внутрішнім документом Єврокомісії. Наразі Євросоюз вивчає можливість направити деякі із заморожених активів банку Росії на відновлення України. Обговорення перебуває в ранній стадії, тому що для таких кроків потрібен перегляд правової основи.

У липні 2023 року повідомлялось, що лідери Європейського союзу підтримують плани, які передбачають введення податку на непередбачений прибуток, отриманий від заморожених активів Центробанку РФ сумою понад 200 мільярдів євро, для допомоги у відновленні України.

У жовтні 2023 року влада Естонії схвалила і направила до парламенту поправку до закону про міжнародні санкції, яка серед іншого передбачає використання російських заморожених активів для відшкодування збитків, завданих Україні через війну.

30 листопада 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що до Конгресу Сполучених Штатів внесено законопроєкт про арешт заморожених активів Росії на користь відновлення України.

Наприкінці грудня 2023 року Сполучені Штати запропонували “Групі семи” (G7) план конфіскації російських активів на 300 млрд доларів.

На початок