У столичних укриттях тестують систему сповіщення про підтоплення

У столичних укриттях тестують систему сповіщення про підтоплення

У двох укриттях на Оболоні в Києві є система, що сигналізує про аварії мереж і підтоплення
Укриття в підвалі житлового будинку, де тестують датчики підтоплення, Київ, 6 лютого 2024 р. Фото: КМДА

У двох укриттях в Оболонському районі Києва встановили датчики підтоплень, які сповіщатимуть про аварії на інженерних комунікаціях. Обладнання наразі проходить тестування.

Про це інформує пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Систему моніторингу аварій на інженерних мережах встановили у підвалах багатоповерхівок, які використовуються як укриття.

Одне зі сховищ, розташоване в будинку на проспекті Володимира Івасюка, оглянув заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. Він нагадав, що минулого року в цьому укритті зробили капітальний ремонт. Воно розраховане вмістити близько сотні людей.

Як зауважив посадовець, доцільним було оснастити захисну споруду системою реагування на підтоплення. У разі витоку води, датчики одразу передають сигнал на диспетчерську систему для виклику на місце аварії відповідального персоналу. І вже обслуговуюча організація оперативно ліквідовує причину підтоплення, пояснив Петро Пантелеєв.

За його словами, нині такі системи тестують, щоб надалі встановити їх у різних будинках, враховуючи наявність підключення до системи диспетчеризації.

"Утім вже очевидним є те, що такі інструменти необхідні у приміщеннях з укриттями", – зазначив заступник голови КМДА.

У січні у Солом'янському районі Києва через засмічення каналізації затопило укриття в будинку на вулиці Метробудівській. Наслідки аварії ліквідували, комунальники також провели санітарну обробку приміщення.

На початок