Україна націоналізувала нафтогазові активи російського олігарха на пів мільярда гривень — СБУ

Україна націоналізувала нафтогазові активи російського олігарха на пів мільярда гривень — СБУ

Україна націоналізувала нафтогазові активи російського олігарха на пів мільярда гривень — СБУ
Ілюстративне фото: УНІАН

За матеріалами СБУ, Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції щодо націоналізації українських активів підсанкційного російського олігарха Едуарда Худайнатова.

Про це повідомили в Службі безпеки України.

"У дохід України стягнуто 100% його частки у статутному капіталі ТОВ "Нафтова компанія "Альянс-Україна", що оцінюється у майже пів мільярда гривень", — мовиться у повідомленні.

Згідно з даними слідства, Худайнатов контролював українського нафтотрейдера через низку офшорних компаній і підконтрольних осіб.

"Таким чином він сподівався уникнути націоналізації цього активу після повномасштабного вторгнення, продовжуючи отримувати значні прибутки з нафтогазового ринку України. Втім, співробітники СБУ ідентифікували особу реального бенефіціарного власника", — пояснили в спецслужбі.

Вдалося також встановити, що Худайнатов є однією із довірених осіб Путіна, очолює російську нафтогазову компанію "ННК-Груп" і входив до ради директорів "Роснефти".

"Ці два підприємства — одні з найбільших "спонсорів" війни проти України. Вони поставляють паливно-мастильні матеріали для ВПК та окупаційних угруповань РФ. Також обидві компанії щомісяця перераховують мільярди рублів до бюджету держави-агресора", — зазначили в СБУ.

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ч. 4 ст. 110-2 ККУФінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України. Триває розслідування для притягнення російського олігарха до відповідальності за злочини проти України.

На початок