У Полтаві розпочали кримінальне провадження щодо посадовців департаменту освіти міськради

У Полтаві розпочали кримінальне провадження щодо посадовців департаменту освіти міськради

кримінальне провадження щодо Департаменту освіти
Фото: pexels.com

Кримінальне провадження розпочали 5 лютого. Нині триває досудове розслідування.

Про це Суспільному повідомив речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.

Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що в грудні 2023-го року директор міського департаменту освіти уклав кілька договорів з підприємцями про надання послуг з поточних та аварійних ремонтів в комунальних закладах Полтавської громади.

"Через декілька днів після укладання договорів департаментом освіти Полтавської міської ради здійснюються перерахування грошових коштів вищевказаним фізичним та юридичним особам за виконання договорів надання послуг на підставі актів здачі - приймання наданих послуг", — йдеться в тексті ухвали.

Тобто згідно з умовами оформлених документів, послуги мали б надати за одну-три доби. На момент підписання актів роботи були виконані не в повному обсязі, або ж не виконані взагалі. Однак на рахунки ФОПів представники департаменту здійснили повну оплату за договорами, що призвело до істотної шкоди бюджету.

В ухвалі зазначено, що бюджетні гроші, які були отримані незаконним шляхом, надалі розподілили між учасниками "схеми".

Як з'ясували слідчі, об'єктом, де мали виконати роботи, згідно з даними із сайту закупівель "Prozorro", був Тахтаулівський навчально-виховний комплекс імені Самійла Величка. Ремонтні роботи підрядники мали провести на території закладу.

31 січня Октябрський райсуд Полтави ухвалив клопотання на проведення правоохоронцям огляду навчального комплексу та прилеглої до нього території.

"Слідчий суддя вважає, що слідчим в достатній мірі доведено наявність підстав вважати, що відомості, які можуть бути отримані шляхом проведення огляду приміщення Тахтаулівського навчально-виховного комплексу імені Самійла Величка Полтавської міської ради та прилеглої до нього території, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин та істини у кримінальному провадженні", — вказано в ухвалі Октябрського районного суду.

Згідно з ухвалою суду, яку оприлюднили в Єдиному державному реєстрі судових рішень, справу розслідують за частиною 1 статті 364 Кримінального кодексу України – "Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної ". Максимальна санкція – позбавлення волі на строк до трьох років.

Нагадаємо, у грудні 2023 року директоркою міського Департаменту освіти була Жанна Каплоух. Нині вона досі виконує свої обов'язки на цій посаді.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок