На Житомирщині громада у примусовому порядку має ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища

На Житомирщині громада у примусовому порядку має ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища

На Житомирщині громада у примусовому порядку має ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища
Черняхів, Житомирщина, 3 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Екологи через суд зобов'язали Черняхівську селищну раду примусово ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища та оформити документи на право власності на земельні ділянки під ними.

Про це у своєму Telegram поінформувала Державна екологічна інспекція Поліського округу.

У повідомленні сказано, що у вересні 2021 року у Черняхівській громаді екологи зафіксували ряд порушень у сфері охорони навколишнього природного середовища:

  • не було оформлено право користування на землю під сміттєзвалищами на території старостинських округів Черняхівської громади;
  • не розроблено та не затверджено схему санітарного очищення населених пунктів селищної ради;
  • не переоформлено паспорти місць видалення відходів;
  • не організовано роздільне збирання твердих побутових відходів;
  • не відведено спецділянки або поля компостування для вивезення опалого листя у період листопаду для недопущення спалювання опалого листя на території житлової забудови, в скверах і парках.

За матеріалами перевірки екологи розрахували шкоду, заподіяну державі і пред'явили Черняхівській селищній раді претензію на суму понад 547 тисяч 898 гривень.

Селищна рада вимоги не виконала, тому екоінспекція звернулася до суду.

"Рішенням суду від 18.09.2023 зобов’язано Черняхівську селищну раду ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища та оформити документи на право власності на земельні ділянки. 17 січня 2024 року відділ примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області виніс постанову про відкриття виконавчого провадження", — пише пресслужба екоінспекції.

Раніше Суспільне повідомляло, що в січні 2024 року фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу дослідили проби води, взяті із забрудненої нечистотами та сміттям водойми у мікрорайоні Мар'янівка, що в Житомирі. Результати досліджень передали до поліції.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок