Сертифікація вчителів на Полтавщині: попередні результати реєстрації

Сертифікація вчителів на Полтавщині: попередні результати реєстрації

Складання сертифікації вчителів: чи багато зареєстрованих із Полтавщини 2024
Учителька полтавського ліцею номер 17 Олена Мигліна, яка успішно склала сертифікацію 2023-го року. Фото: Суспільне Полтава

На Полтавщині на проходження сертифікації 2024-го року зареєстрували понад сотню педагогів. Це попередні дані серед викладачів трьох предметів.

Скільки вчителів зареєструвалися на сертифікацію 2024-го на Полтавщині

У Полтавській області для складання сертифікації педагогічних працівників подали заявки 115 людей. Про це Суспільному розповіла відповідальна за проведення зовнішніх освітніх оцінювань у регіоні Наталія Барболіна. За попередніми даними подали документи:

  • 61 вчитель початкових класів;
  • 30 учителів математики;
  • 24 учителі української мови та літератури.
Скільки вчителів з Полтавщини будуть проходити сертифікацію 2024-го року
Відповідальна за проведення зовнішніх освітніх оцінювань у регіоні Наталія Барболіна. Суспільне Полтава

За словами Наталії Барболіної, заявки учителів історії та громадянських дисциплін нині опрацьовують, їх кількості ще не підрахували.

"Остаточно документи будуть опрацьовувати до 9 лютого. Документи перевіряють, можливо, будуть якісь зміни по кількості зареєстрованих", ― розповіла Наталія Барболіна.

За її Наталії Барболіної, 2024-го року основний етап реєстрації тривав із 15 до 25 січня. Подати заявки на Полтавщині могли 52 вчителі початкових класів, 38 ― математики, 35 ― української мови та літератури, а ще 20 ― педагогів історії та громадянських дисциплін. Ці цифри різні для кожного регіону.

Сертифікація вчителів 2024-го року: скільки зареєстрували у Полтавській області
Квоти щодо участі у сертифікації педагогів у Полтавській області. графіка Суспільне Полтава

Що таке сертифікація педагогічних працівників

Сертифікація ― це оцінювання фахових знань та професійності педагогів. Її влаштовують щорічно у три етапи. Це тестування з предмету, психології та педагогіки тощо, далі ― самооцінювання майстерності, а також це експертне вивчення практичного досвіду.

Оцінювання добровільне, із 2019-го його влаштовували лише для педагогів початкових класів. 2023-го уперше провели для вчителів математики, української мови та літератури, а 2024-го додали фах історія і громадянські дисципліни.

Як розповіла відповідальна за проведення зовнішніх освітніх оцінювань у регіоні Наталія Барболіна, якщо вчителі складуть сертифікацію успішно, вони мають право отримати 20-відсоткову надбавку терміном на три роки. Також сертифікацію зараховують як проходження атестації.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок