Лагодять, не вимикаючи світло. Як енергетики Дніпропетровщини ремонтують мережі споживачам

Лагодять, не вимикаючи світло. Як енергетики Дніпропетровщини ремонтують мережі споживачам

На Дніпропетровщині енергетики ремонтують електромережі, не вимикаючи світло споживачам під час робіт. Цей метод почали застосовувати одними з перших в Україні.

Технологія полягає в тому, що під час виконання робіт лінія перебуває під напругою, тож у споживачів є світло, розповів Суспільному майстер бригади Микола Крупський. Каже: особливо це важливо взимку, коли відключення може залишити без світла і тепла будинок, вулицю чи населений пункт.

Напруга, під якою працюють електромонтери, в десятки разів більша, ніж у звичайній розетці, говорить Микола Крупський. Найменша помилка може стати фатальною. Тут важливо все — спорядження, радіозв’язок, сприятлива погода.

"І засоби спецзахисту: перчатки, нарукавники, спецодяг негорючий. Я маю бути захищеним. У мене каска, нарукавники, працюємо на одному потенціалі. Закриваємо все омегами такими проводами", – каже майстер бригади.

"З 26 замін, ми зробили близько 30% не вимикаючи світла". Як енергетики Дніпропетровщини ремонтують мережі споживачам
Майстер бригади Микола Крупський. Фото: Суспільне Дніпро

Майстер бригади Павло Коцюбинський працює енергетиком 15 років. Технології роботи на середніх лініях напруги разом із колегами навчався  у Польщі.

"Власне, ми їздили туди для навчання працювати на лініях середньої напруги 6-20 кВТ, зараз у наших мережах ми працюємо 6-10 кіловольт. Ці навчання напряму дозволяють нам виконувати свою роботу", – зазначив він.

Раніше такі складні ремонтні роботи, розповідає менеджер розподільчих мереж Ігор Мартинюк, потребували знеструмлення споживачів на тривалий час.

"Наші споживачі хочуть, щоб електроенергія була 24 години, 7 разів на тиждень 365 днів в році", – розповів чоловік.

До того, як енергетики почали застосовувати новий метод – на час планових робіт вимикали споживачам світло на цілий день.

"Світло в населеному пункті не відключають. Все є, все працює. Ми не скаржимось", – каже місцевий житель Олександр.

Наразі на Дніпропетровщині таким методом виконують майже 70% ремонтів на лініях.

"Ми пішли навіть трошки далі – ми проводимо заміну опор під напругою. Якщо дивитися по статистиці, ми в 2023 році спробували це вперше: з 26 замін близько 30% ми зробили, не вимикаючи світла", – каже генеральний директор енергетичної компанії Андрій Терещук.

"З 26 замін, ми зробили близько 30% не вимикаючи світла". Як енергетики Дніпропетровщини ремонтують мережі споживачам
Генеральний директор енергетичної компанії Андрій Терещук. Фото: Суспільне Дніпро

Проводити роботи без відключень електрики, каже він, не можуть лише під час опадів та сильного вітру.

Авторка Інна Шинкаренко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок