У Житомирі збирають російськомовні книги на макулатуру — виручені гроші перерахують на дрони

У Житомирі збирають російськомовні книги на макулатуру — виручені гроші перерахують на дрони

У Житомирі "Пластовий молодіжний центр" збирає російськомовні книги на макулатуру. Організатори планують зібрати 15 тисяч гривень, які перерахують на проєкт "Житомирський дрон".

Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків директора "Пластового молодіжного центру" міської ради Павло Кобзар.

За його словами, житомиряни вже принесли до міської ради тридцять книг. Вартість одного кілограма макулатури становить чотири гривні.

"У наших домівках та бібліотеках залишилося багато книг ще з радянських часів або навіть з періоду незалежної України. Ми мусили купувати російську літературу та знайомитися зі світовою через російські переклади. А це той же російський світ, за який зараз бореться Кремль. Підтримати акцію можна безпосередньо — на плакатах розміщений QR-код із посиланням на банківський рахунок, куди можна внести будь-яку пожертву. Таким чином, ми можемо зібрати кошти значно швидше", — сказав Павло Кобзар.

пласт, книги, макулатура, гроші, дрон, дрони
Павло Кобзар, Житомир, 5 лютого 2024 року. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Пластунка Діана Дзядевич розповіла, що кількість пунктів збору книг збільшиться. У місті вже відкрили чотири пункти прийому російськомовних творів.

"Тепер ви можете здавати книги у просторі "Вільна", в Гончаренко центрі, в Навколокультурному просторі та в міській раді. Сьогодні ми анонсуємо ще дві локації, і якщо інші установи та заклади побажають приєднатися, ми відкриті до цього. Всі наші точки будуть оголошені у соціальних мережах", — розказала Діана Дзядевич.

пласт, книги, макулатура, гроші, дрон, дрони
Діана Дзядевич, Житомир, 5 лютого 2024 року. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Зі слів Павла Кобзаря, за кожні 30 принесених книг організатори обіцяють дарувати подарунки.

"Для участі в цій ініціативі потрібно зробити фото з принесеними книгами в одній із точок збору, опублікувати знімок у соціальних мережах — ми присутні в Фейсбуці та Інстаграмі. Вказати хештеги, які ми розмістили на наших сторінках: #ЗбірМакулатури і #ПереходьНаУкраїнську. Також бажано вказати сторінки Пластового молодіжного центру. Тоді ми обов'язково побачимо вашу публікацію", — сказав Павло Кобзар.

пласт, книги, макулатура, гроші, дрон, дрони
Житомир, 5 лютого 2024 року. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Акція триватиме до кінця лютого 2024 року.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок