Реконструкція Шулявського шляхопроводу: з компанії, яка виграла тендер, вимагають стягнути понад 1,1 млрд грн

Реконструкція Шулявського шляхопроводу: з компанії, яка виграла тендер, вимагають стягнути понад 1,1 млрд грн

Шулявський шляхопровід
Шулявський шляхопровід. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Столична прокуратура звернулася до Господарського суду з позовом проти компанії, яка виграла тенденр на проведення реконструкції Шулявського шляхопроводу. За даними слідства, торги відбулалися з порушеннями і це завдало міському бюджету збитків у понад 1 млрд 117 млн гривень.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Правоохоронці встановили, що комунальне підприємство "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" провело відкриті торги із закупівлі робіт з реконструкції транспортної розв'зки на перетині проспекту Перемоги з вул. Гетьмана у Солом’янському та Шевченківському районах за кошти місцевого бюджету столиці.

Переможцем торгів визнали приватне товариство, з яким КП у 2018 році уклало відповідний договір на суму 598,5 млн грн. Кінцевий строк виконання робіт за договором визначено червень 2019 року.

Надалі, внаслідок укладання низки додаткових угод, строк виконання робіт за договором неодноразово продовжувався, а ціна робіт збільшувалася, йдеться у повіоменні.

Прокуратура також становила, що через змову двох компаній були спотворені результати торгів.

Столична прокуратура звернулась до Господарського суду з позовом щодо визнання недійсними рішення тендерного комітету та договору генпідряду як таких, що суперечать інтересам держави та суспільства. Прокууратура також вимагає стягнути з компанії, яка перегмога на торгах, понад 1 млрд 117 гривень, які одержала з міського бюджету.

Господарський суд відкрив провадження у справі.

Що відомо про реконструкцію Шулявського шляхопроводу

Київрада у грудні 2022 року внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку Києва. Ними передбачено, що у 2023 році в столиці продовжать будівництво на ділянках Київської кільцевої дороги, реконструкцію Шулявського шляхопроводу та розвиток метро. Фінансування робіт буде вдвічі меншим, ніж до війни.

Старий Шулявський міст частково обвалився 27 лютого 2017 року. Відкриття відреконструйованого шляхопроводу відбулось наприкінці грудня 2019 року. Підрядник надав гарантію на якість робіт – 50 років.

До кінця 2023 року у межах реконструкції транспортної розв’язки на Шулявському шляхопроводі планували завершити ремонт підземного переходу.

На початок