"Жіночі образи в українських костюмах — це особлива енергія". Херсонка представила дві картини на виставці у Польщі

"Жіночі образи в українських костюмах — це особлива енергія". Херсонка представила дві картини на виставці у Польщі

Ексклюзивно
Херсон, художниця, Ольга Мітелка
Херсонка Ольга Мітелка малює картину, 27 січня 2024 року. Фото: Ольга Мітелка/Facebook

Художниця з Херсона Ольга Мітелка на початку зими приєдналась до польського "Клубу Пластика", який функціонує у Слупську. Вона взяла участь у виставці "Мистецький перегляд Клубу Пластика" (Przegląd Artystyczny Klubu Plastyka") та представила свої дві картини.

Про це Ольга Мітелка розповіла Суспільному.

Як повідомила художниця, це була збірна виставка і кожний художник презентував по одній чи дві картини, які були написані у 2023 році.

"Виставка проходить у Школі культури в Слупську. Відкриття було 2 лютого. Точну кількість художників і їх робіт не скажу, але приблизно 40 художників взяли участь у виставці. Окрім мене, ще одна дівчина з України приєдналась", — розповіла Ольга.

Художниця з Херсона представила свої роботи на виставці у Польщі
Картина художниці "Рум'яні", написана олійними фарбами. Фото: Ольга Мітелка/Facebook

На виставці херсонка представила два портрети українок. Каже, від початку повномасштабного вторгнення це те, що вона малює найчастіше. І ця тематика дівчину дуже надихає.

"Не скажу, що я довго працювала над цими картинами, адже формат картин невеликий: 30×40 см. Великі формати фінансово не маю змоги часто купувати. Також я завчасно шукаю зображення або інформацію про традиційний український костюм, щоб відобразити це у своїх картинах. Тож це економить мені час під час продумування ідеї", — каже Ольга.

Художниця з Херсона представила свої роботи на виставці у Польщі
Херсонка Ольга Мітелка на виставці у Польщі представили свої дві картини, лютий 2024 року. Фото: Ольга Мітелка/Facebook

Ольга додала, що жіночі образи в українських костюмах у мистецтві для неї — це особлива, ні на що не схожа енергія.

"Я обожнюю кольори, а український костюм багатий і кольоровий. І так само як і більшість українців, я стала більше заглиблюватися у нашу культуру. Захотілося відроджувати її красу", — розповіла вона.

Художниця з Херсона представила свої роботи на виставці у Польщі
Картина художниці "Пацьорки", написана акрилом. Фото: Ольга Мітелка/Facebook

Довгий час дівчина малювала свої картини вдома, у маленькій кімнаті в хостелі, та не знала чи є якісь студії в місті. Ольга розповіла, що відчувала себе дуже самотньо, як мисткиня, і дуже хотілося потрапити до компанії колег.

"Одного дня працівниця й одночасно учасниця "Клубу Пластика" випадково потрапила на мою сторінку у Facebook, побачила мої роботи та була вражена. Через деякий час вона запропонувала мені стати теж частиною клубу. Таким чином я познайомилася з іншими художниками, а також змогла користуватися майстернею у Клубі Пластика, бо там є великий простір, мольберти, те, що потрібно для творчості", — каже художниця.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок