Пошкоджений у Керчі російський корабель "Аскольд" не ремонтують — супутникові знімки

Пошкоджений у Керчі російський корабель "Аскольд" не ремонтують — супутникові знімки

Російський малий ракетний корабель "Аскольд" після ракетного удару 4 листопада 2023 року
Корабель "Аскольд" після ракетного удару. Фото: Telegram/СтратКом ЗСУ

Малий ракетний корабель проєкту 22800 "Каракурт", носій "Калібрів" "Аскольд", уражений ЗСУ 4 листопада торік у Керчі на заводі "Залив", не ремонтували з того часу.

Це видно на супутникових знімках, які опублікував OSINT-аналітик MT Anderson на своєму акаунті в Х (колишній Twitter).

Так, при порівнянні кадрів зі супутника за 2 грудня 2023 року та 30 січня 2024 року, не видно жодних змін у стані російського військового корабля.

Супутникові знімки малого ракетного корабля "Аскольд" за 2 грудня 2023 року та 30 січня 2024 року
Супутникові знімки малого ракетного корабля "Аскольд" за 2 грудня 2023 року та 30 січня 2024 року. Фото: Twitter/MT Anderson

Що відомо про атаку на завод "Залив" у Керчі

4 листопада 2023 року Суспільному місцевий житель повідомив про декілька потужних вибухів у Керчі. Окупаційна влада заявила про роботу ППО. "Глава" Криму Сергій Аксьонов зазначив, що частина уламків збитих ракет упала на територію одного із сухих доків.

Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук повідомив, що суднобудівний завод "Залив" в окупованій Керчі був обстріляний українськими крилатими ракетами SCALP-EG. За його словами, в цей час там перебував один із найсучасніших російських кораблів "Аскольд" — малий ракетний корабель проєкту 22800 "Каракурт", носій ракет "Калібр". Пізніше Олещук підтвердив інформацію щодо пошкодження.

Також 4 листопада пошкодження російського військового корабля підтвердило Міністерство оборони РФ.

СтратКом ЗСУ згодом заявив, що корабель отримав значні ушкодження та можливо не підлягає ремонту. Судно проходило випробування та не встигло взяти участь у бойових діях.

На озброєнні "Аскольда" перебуває вісім пускових установок для ракет "Калібр" та власна система ППО — ЗРК "Панцир-М" і комплекс безпілотників "Орлан-10" для ведення розвідки.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок