Дуда висловив сумніви щодо деокупації Криму: реакція МЗС Польщі та посла України

Дуда висловив сумніви щодо деокупації Криму: реакція МЗС Польщі та посла України

Оновлено
Президент Польщі Анджей Дуда
Президент Польщі Анджей Дуда. Фото: YouTube/Kanał Zero

Президент Польщі Анджей Дуда поставив під сумнів можливість України повернути під свій контроль окупований Росією Крим. На цю заяву відреагували польське МЗС, посольство України у Варшаві та опоненти Дуди.

UPD: Згодом після своєї заяви Анджей Дуда повідомив на своєму акаунті в Х, що Росія порушує міжнародне право, є агресором та окупантом, а також РФ не може перемогти у цій війні, агресора треба зупинити.

"Мої дії та позиція щодо жорстокої агресії Росії проти України були і є зрозумілими з першого дня: Росія порушує міжнародне право, є агресором та окупантом. Напад Росії на Україну та окупація міжнародно визнаних територій України, включно з Кримом, є злочином. Ця війна не може закінчитися перемогою Росії. Російський імперіалізм треба зупинити, перемогти та заблокувати на майбутнє. Україна має перемогти, бо цю війну має виграти Вільний світ. Ми всі стоїмо пліч-о-пліч за вільну, суверенну та незалежну Україну проти агресії та жорстокого імперіалізму!", — наголосив він.

Про це польський президент повідомив в інтерв'ю Kanal Zero.

"Не знаю, чи зможе вона (Україна — ред.) повернути Крим, але вірю, що поверне Донецьк та Луганськ. Бо насправді, якщо ми подивимося на історію, більшу частину часу він був під контролем Росії", — відповів Дуда на питання журналістів, чи він справді вірить, що Україна звільнить Крим від окупації.

Посол України у Польщі Василь Зварич, коментуючи цю заяву, заявив, що "Крим — це Україна: так є і так буде".

"Міжнародне право — основа. Тимчасова окупація Криму Росією є воєнним злочином, за який вона буде покарана. Деокупація Криму — наше спільне з вільним світом завдання і обов'язок. Ми зробимо це беззаперечно. Ми віримо і діємо разом", — наголосив він на своєму акаунті в Х (колишній Twitter).

Також на вислів польського лідера відреагував міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Він зауважив, що його країна визнає незалежність України в її міжнародно встановлених кордонах.

"Польща визнає незалежність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, які були неодноразово підтверджені Російською Федерацією: починаючи з Договору від 19 листопада 1990 року, Будапештського меморандуму від 5 грудня 1994 року та Договору про кордон від 28 січня 2003 року", — наголосив Сікорський на своєму акаунті в Х.

Водночас депутат сейму від "Громадянської платформи" Роман Гертих звернувся безпосередньо до Дуди.

"Хотів би нагадати пану Дуді, що в нашій країні є міста, які в своїй історії належали Польщі протягом меншого періоду часу, ніж іншій державі", — заявив він.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок