Звинуваченому у тероризмі мешканцю Запорізької області змінили запобіжний захід

Звинуваченому у тероризмі мешканцю Запорізької області змінили запобіжний захід

Звинуваченому у тероризмі мешканцю Запорізької області змінили запобіжний захід

Миколу Бутрименка звинувачують у скоєнні терористичного акту та фінансуванні тероризму. У липні 2014-го року дві групи українських військовослужбовців 3-го полку спецпризначення 299-ї бригади тактичної авіації виконували завдання з пошуку льотчика збитих під час виконання бойових вильотів на прикриття військ у районі кордону два українські штурмовики Су-25М1 і Су-25. Зайшовши на непідконтрольну Україні територію, зустріли місцевого жителя Миколу Бутрименка, який запропонував розміститись у своєму ангарі. Потім чоловік відпросився у військових, нібито, навідати хвору дружину. А повернувся разом із бойовиками незаконного озброєного формування, які знищили українських бійців.

Загін українських спецпризначенців нараховував 19 чоловік — загальне командування здійснював підполковник Сергій Лисенко, дві розвідгрупи під командуванням капітанів Кирила Андреєнка і Тараса Карпи мали по 8 осіб, а також у складі були два водії «Уралів». Події розгортались неподалік Сніжного, де був врятований пілот СУ-25. Там на околицях селища Латишеве військові й зустріли 61-річного Миколу Бутрименка, який радо запропонував їм розміститись на своїй фермі. "Відпросившись" до дружини, Бутрименко поїхав до Сніжного, де повідомив командування бойовиків про розташування українських бійців. Наступного дня ферма була оточена. На бронетехніці були розпізнавальні знаки ЗСУ, через що українські військові не встигли зреагувати на оточення належним чином. Бойовики висунули ультиматум здаватися. Щоб врятувати життя побратимам, добровільно вирішив здатись у полон капітан Тарас Карпа, якого розстріляли чергою з автомату в той момент, як він виходив із піднятими руками. Після цього українські спецпризначенці прийняли рішення прориватися крізь оточення на тих двох "Уралах", на яких приїхали на ферму. Перший з них підбили і він вибухнув, а другий - розстріляли. У результаті бою з переважаючими силами противника у кіровоградських спецпризначенців було 8 вбитих і 7 полонених. Двоє полонених — Тарас Карпа і водій «Уралу» старший солдат Сергій Гришин, — були тяжко поранені та померли згодом. Четверо чатових із боєм вийшли до своїх.

Розслідування справи розпочинала Донецька прокуратура, але в результаті тривалих судових розглядів справи судами різних інстанцій, у тому числі і Апеляційним судом Запорізької області, справу було передано до Оріхівського районного суду.

Сьогодні запобіжний захід Миколі Бутрименку змінили з тримання під вартою на особисте зобов’язання. Таке рішення ухвалив Оріхівський районний суд, де відбулося повторне судове засідання у цій справі. Підставою для зміни запобіжного заходу стало клопотання прокурора Миколи Стьопина, обумовлене включенням Миколи Бутрименка до списків обміну військовополоненими між Україною та Росією.

Рішення, щодо обміну Миколи Бутрименка ухвалили учасники тристоронньої групи з врегулювання збройного конфлікту на Донбасі на виконання Мінських домовленостей про «обмін всіх на всіх» 23-го грудня цього року. Процедура обміну передбачає, що людина не знаходиться під вартою, під заставою, чи під арештом – її відпускають під особисте зобов’язання. За словами адвокатки потерпілої сторони Олени Яркіної, без скасування тримання під вартою, обвинувачуваного не випустять зі слідчого ізолятору згідно із процесуальним кодексом України. На судовий процес це не вплине, наступне засідання відбудеться 15-го січня 2020 року. Звинувачуваний має прибути на нього особисто, або спілкуватися в режимі відеоконференції.

Суддя Оріхівського районного суду Михайло Смакович зачитав ухвалу суду:

«Раніше обраний запобіжний захід відносно обвинуваченого у вигляді тримання під вартою скасувати, звільнивши обвинувачуваного з-під варти негайно. Виконання цієї ухвали, в частині звільнення обвинуваченого Бутрименка Миколи Олександровича з-під варти, покласти на державну установу «Маріупольський слідчий ізолятор». Застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання у відношенні обвинувачуваного. Покласти на обвинувачуваного обов’язок з’явитись на наступне судове засідання»

Загиблих бійців та тих, що потрапили до полону, було офіційно визнано потерпілою стороною. Адвокатка потерпілої сторони Олена Яркіна має свій погляд щодо цієї ухвали:

«Було досягнуто домовленостей про те, що прізвище Бутрименка потрапляє до списку на обмін на наших військовополонених, які знаходяться на території як "ДНР", так і "ЛНР" . Із Маріупольського СІЗО він просто так не вийде на волю і не поїде додому. Отже там вже працюють інші структури правоохоронні, це служба безпеки України, вони будуть проводити цю операцію»

В Запорізькій області Миколі Бутрименку змінили запобіжний захід

Source: Оригінальне

На початок