На 9 років ув'язнення засудили лісничого з Руської Лозової, який співпрацював з окупантами

На 9 років ув'язнення засудили лісничого з Руської Лозової, який співпрацював з окупантами

колаборант малєєв
Іван Малєєв (праворуч). Фото: t.me/kharkiv_1654

41-річного уродженця Руської Лозової на Харківщині визнали винним у співпраці з російськими окупантами. Згідно з матеріалами провадження, лісничий обійняв посаду "в.о. начальника управління лісного господарства ВЦА Куп'янського району" під час окупації частини Харківської області. Нині він у розшуку.

Про це йдеться у вироку суду від 29 січня.

До окупації району засуджений не працював у "Куп'янському лісовому господарстві", однак під час окупації "офіційно" значився там головним інженером, виконуючи при цьому функції керівника, сказано у документі.

Згідно з матеріалами справи, викладеними у Судовому реєстрі, мова йде про Івана Малєєва.

Раніше начальник Слідчого управління ГУНП у Харківській області опублікував перелік зі 150 жителів Харківської області, які переховуються від слідства: ім'я Малєєва там також було.

Головна бухгалтерка підприємства у суді розповіла, що засуджений регулярно приїздив до лісгоспу.

"У лісгоспі він постійно не перебував, приїздив разів п'ять. За весь цей час [підлеглий засудженого] два рази привозив грошові кошти у рублях, які передавав у касу та бухгалтерка їх видавала особисто під підпис згідно з відомостями", — йдеться у вироку.

Інший свідок розповів, що засуджений забрав авто попереднього директора.

"Забрав службовий автомобіль марки NivaChevrolet сірого кольору, який перебував на балансі ДП "Куп`янське лісове господарство" та яким керував попередній директор. На вказаному авто з'явились позначки "Z".

Свідки у справі, згідно з опублікованим вироком на Судовому реєстрі, розказали, що засуджений не мав власного робочого місця на підприємстві, у його обов'язках було наймати й звільняти працівників, також він збирав наради в окупаційній адміністрації.

іван малєєв колаборант
Іван Малєєв (перший зліва). Фото: t.me/kharkiv_1654

Слідчі також з'ясували, що засуджений з 2021 року вчився у Державному біотехнологічному університеті на спеціальності "Лісове господарство" на заочній формі навчання. За півтора року його відрахували через "невиконання навчального плану", йдеться у відповіді в.о. ректора університету.

З лютого 2021 року чоловік також працював на підприємстві "Балаклійське лісове господарство" на посаді майстра лісу Норцівського лісництва. Він пропрацював близько дев'яти місяців, після чого звільнився, йдеться у вироку суду.

У засудженого є дружина та двоє неповнолітніх дітей. Нині він перебуває у розшуку.

Суд постановив ув'язнити обвинуваченого на дев'ять років з повною конфіскацією майна та позбавленням права займати певні посади строком на 10 років.

Серед майна обвинуваченого перелічили:

  • 1/3 частку житлового будинку;
  • 1/3 частку квартири;
  • легкові авто Mazda, УАЗ 31512, Chevrolet Lacetti.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок