У центрі Чумацького Шляху знайшли залишки іншої галактики

У центрі Чумацького Шляху знайшли залишки іншої галактики

У центрі Чумацького Шляху знайшли залишки іншої галактики
wikipedia.org

Дослідники з Каліфорнійського університету виявили, що до масивного скупчення зірок в центрі Чумацького Шляху входять зірки з іншої галактики.

Такі висновки науковці з Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса опублікували у статті в науковому журналі "The Astrophysical Journal Letters".

У центрі Чумацького Шляху знаходиться надмасивна чорна діра, більш ніж в чотири мільйони разів важча за Сонце. Її оточує надзвичайно щільне зоряне скупчення, що містить десятки мільйонів зірок.

Вчені розглянули близько 700 старих і тьмяних червоних гігантів, які перебувають в межах одного парсекуПарсек - позасистемна одиниця виміру відстані в астрономії (приблизно 20 світлових років) від центральної чорної діри в центрі Чумацького шляху. "Ядерне" зоряне скупчення Чумацького Шляху особливо багато такими зірками, і нові спостереження в інфрачервоному діапазоні дозволили помітити серед них дві окремі популяції зірок, які відрізняються за своїм складом рухом від сусідок.

На думку авторів дослідження, це свідчить, що дана група зірок – залишок окремого скупчення зірок або карликової галактики, яку поглинула наша галактика. Відбулося це порівняно, за космічними мірками, не дуже давно – близько 3 мільярдів років тому. За даними вчених, скупчення зірок, яке поглинув Молочний шлях, важило як мільйон Сонць.

Що відомо

  • Міжнародна група астрономів повідомила про знайдену на орбіті мертвої зірки планету. Це відкриття стало першим безпосереднім виявленням планети поряд з білим карликом в історії космічних спостережень.
  • Американський космічний телескоп Hubble сфотографував незвичайне кульове скупчення у Великій Магеллановій Хмарі. Зірки в ньому складаються з двох різних популяцій з різницею у віці в мільйони років. Зазвичай, в таких скупченнях всі зірки утворилися приблизно в один час.
  • Космонавти, які живуть і працюють на борту Міжнародної космічної станції, будуть голосувати на виборах президента США з космосу. У NASA наголосили, що після старту місій на Місяць та Марс, учасники місій зможуть голосувати з будь-якої точки Сонячної системи.

На початок