У Києві посилять протиепідемічні заходи через збільшення кількості хворих дітей

У Києві посилять протиепідемічні заходи через збільшення кількості хворих дітей

У Києві медики та педагоги фіксують сезонне зростання захворюваності дітей на грип, ГРВІ та COVID-19. Міська влада закликає громадян дотримуватися заходів епідеміологічної безпеки.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на Постійну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зазначається, що наразі відбувається прогнозований для цієї пори року зріст захворюваності. І від кожного особисто залежить, перетвориться він на епідемію або ні.

"Пам'ятайте, що діти дуже швидко заражають одне одного, а потім всю родину. Тож залишайте свою дитину вдома, навіть якщо в неї "легкий" нежить, особливо зараз, коли через повітряні тривоги діти годинами змушені сидіти в укриттях, розповсюджуючи захворювання. Нежить може бути початком грипу або іншого респіраторно-вірусного захворювання", — каже директорка Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург.

У КМДА зауважили, що якщо рівень захворюваності серед школярів стрімко зростатиме, то столичні навчальні заклади повинні будуть перейти на дистанційний режим роботи.

"Звертаюся до батьків — будьте свідомими. При перших ознаках захворювання в дитини — залиште її вдома та зверніться до лікаря. Не наражайте на небезпеку інших учасників освітнього процесу — як дітей, так і педагогічних працівників", — каже директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.

У адміністрації нагадують сновні рекомендації, яких потрібно дотримуватися, щоб вберегтися від поширення інфекційних захворювань:

  • дотримуватися правил особистої гігієни. Мити часто руки з милом упродовж 20-ти секунд. Користуватися антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%. Уникати дотиків до обличчя. Не торкатися брудними руками очей, носа та рота
  • уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ та тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 м
  • термічно обробляти продукти
  • провітрювати та зволожувати приміщення, в якому знаходяться люди
  • під час хвороби потрібно знаходитися вдома
  • при проявах симптомів захворювання — потрібно повідомити сімейного лікаря. Не відмовлятися від госпіталізації, якщо лікар вбачає таку необхідність
  • покласти у шкільний рюкзак маску, яку дитина зможе використати, якщо доведеться перебувати в укритті з великою кількістю людей.

У Києві за минулий тиждень, із 22 по 28 січня, зареєстровано 17 666 хворих на грип, ГРВІ та COVID-19. Це на 5074 людини більше, ніж за попередній період. Захворюваність серед дітей зросла на 53,2% і вони складають 51,3% від загальної кількості. Минулого тижня було — 47,0%.

Захворюваність серед школярів зросла на 58,4%. Зареєстровано 5095 випадків. Учні складають 28,8% від загальної кількості людей, які звернулися за медичною допомогою.

Що відомо про захворювання на грип та інші вірусні інфекції у Києві

Із 2 жовтня 2023 року в Києві розпочався епідемічний сезон захворюваності на грип і ГРВІ. За тиждень зареєстрували 9519 хворих киян, більшість з яких — діти. Зокрема, захворіли 5786 дітей та 3733 дорослих киян.

За 1-й тиждень 2024 року у столиці медики зареєстрували 10 252 нових випадків захворювання на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19. Це на 2037 людей менше, ніж за останній тиждень минулого року.

Після канікул у місті побільшало хворих на ГРВІ школярів. Загалом із 5 по 11 січня зареєстрували 11 760 нових хворих на респіраторні інфекції. До столичних медзакладів госпіталізували 336 людей, зокрема 213 дітей.

Із 15 по 21 січня, медики зареєстрували 12 592 нових випадки захворювання на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19. Це на 832 людини більше, ніж за попередній період.

Жителям та гостям Києва рекомендують повернутись до маскового режиму, зокрема, йдеться про місця масового скупчення людей. Це необхідно зробити аби зменшити ризики зараження на коронавірус.

Раніше генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Гебреїсус Тедрос Аданом закликав продовжувати носити захисні маски та дотримуватися соціальної дистанції для уникнення зараження на COVID-19.

На початок