Голова ВООЗ в Україні назвав кроки, які допоможуть економіці під час пандемії

Голова ВООЗ в Україні назвав кроки, які допоможуть економіці під час пандемії

Ексклюзивно
Голова ВООЗ в Україні назвав кроки, які допоможуть економіці під час пандемії
pixabay

Керівник офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт вважає, що дотримання карантинних заходів допоможе уникнути жорсткого локдауну і сприяє росту економіки України. В інтерв'ю Суспільному він назвав п'ять заходів, реалізація яких допоможе зберегти економіку.

На думку Хабіхта, для уникнення жорсткого локдауну та економічних проблем в Україні необхідно дотримуватися наступних кроків:

  • уникати заходів з масовим скупченням людей, а коли потрапляєте до місць скупчення – вдягати маски;
  • інформувати людей про можливості захисту та небезпеку COVID-19. За даними ВООЗ, лише кожна четверта особа регулярно миє руки або використовує антисептик в Україні, а кожна третя – не дотримується фізичної дистанції, навіть коли знає про ризики. Крім того, понад 40% осіб досі відвідують масові заходи;
  • збільшити показник тестування серед випадків підозри в Україні. Багато країн запровадили якісні системи відстеження контактів на рівні районів і навіть на національному рівні за це літо. Це дуже важливий напрямок роботи для України, на якому необхідно сконцентруватися восени;
  • захищати вразливе населення, оскільки є люди з супутніми хронічними захворюваннями. Це серцеві захворювання, діабет, деякі легеневі захворювання;
  • продовжувати надавати основні медичні послуги для лікування не тільки COVID-19.

"Це такі п’ять рекомендацій з боку ВООЗ, дотримання яких також допоможе відновити економіку", – зазначив Хабіхт.

Читайте також: "Вакцину проти COVID-19 ми побачимо через рік", — керівник ВООЗ в Україні

Очільник офісу ВООЗ в Україні також наголосив, що критично важливим в умовах пандемії COVID-19 залишається проведення планових вакцинацій від інших хвороб.

"На початку другого кварталу цього року ми спостерігали падіння показників охоплення вакцинацією. Тепер необхідно надолужувати", – повідомив Хабіхт.

Що відомо

  • В Україні станом на 1 жовтня лабораторно підтверджено 208 959 випадків COVID-19, з них за добу – 4069.
  • ВООЗ переконана, що пандемічна ситуація в Україні може стати ще гіршою. Організація прогнозує в Україні до 9 тисяч нових випадків COVID-19 щодня.
  • Водночас кошти з фонду боротьби з COVID-19 в Україні витрачаються на будівництво доріг та амбулаторій, соціальні виплати населенню, доплати медикам і правоохоронцям, але не на закупівлю медичного обладнання.
  • Голова Рахункової палати повідомив, що з коронавірусного фонду не куплено жодного апарату ШВЛ.

На початок