Виправна колонія №77: у Бердянську розташована одна з найбільших катівень на ТОТ Запорізької області — Дудукалов

Виправна колонія №77: у Бердянську розташована одна з найбільших катівень на ТОТ Запорізької області — Дудукалов

Катівні у Бердянську на Запоріжжі
Ілюстративне. Фото: УНІАН

У тимчасово окупованому Бердянську діє одна з найбільших катівень на ТОТ Запорізької області — виправна колонія №77. Також в будівлі поліції росіяни облаштували ізолятор тимчасового тримання.

Про це сьогодні, 31 січня, повідомив Суспільному заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов.

Посадовець наголошує, що наразі невідомо скільки українських громадян незаконно утримують у катівнях Бердянська:

" Якщо ми говоримо про загальну кількість людей, я думаю, що через незаконне ув'язнення, через цей полон пройшли вже тисячі".

Виправна колонія №77: у Бердянську знаходиться одна з найбільших катівень на ТОТ Запорізької області — Дудукалов
Віктор Дудукалов, заступник голови Бердянської районної ради. Фото: ТГ/заступник голови Бердянської районної ради

За його словами, у виправній колонії № 77 є люди, які там перебувають з березня 2022 року. Також відомо про двох священників, до яких була прикута міжнародна увага:

"16 листопада 2022 було затримано окупантами двох священників УГКЦ Бердянських, і ця інформація дійшла аж до Ватикана, до Папи Римського. Всеукраїнське представництво УГКЦ зверталося до Ватикана. Папа Римський знає про них... Нині їхня доля невідома".

Крім виправної колонії №77, людей незаконно утримують в ізоляторі тимчасового тримання:

"На вулиці Грецькій, в будівлі поліції. Будівля поліції використовувалася окупантами одразу як поліція, але потім вони виїхали. Там використовували цей ізолятор для незаконного утримання людей на менший термін, на менші строки".

Посадовець наголосив, що є інші місця в Бердянську, де катують людей:

"Інші катівні не такі "популярні" та не так часто вони використовуються. До того ж їхні локації змінюються. А 77 колонія та ізолятор — найбільш облаштовані та відповідають вимогам окупантів".

Як розповів Суспільному Віктор Дудукалов, окрім фізичних катувань росіяни використовують засоби психологічного й морального тиску:

"Мій колега і друг, який був незаконно затриманий у квітні 22-ого року та провів два тижні в полоні, казав, що у них всі колонії, зони побудовані за сталінськими стандартами. Тобто в камерах висять портрети Путіна, гімн Росії треба співати двічі чи тричі на день, або б'ють. Б'ють за замовчуванням тричі на день (це по стандартах їхніх) і холодна вода, биття струмом, відрізання пальців, перебиття суглобів — всі ці тортури застосовуються".

Окупанти затримують українців через різні причини, навіть лише за національною ознакою:

"Я знаю жінку, яка була в колонії кілька тижнів, і потім її відпустили, а через час ще раз затримали, бо вона виходила на майдан, коли почалася окупація. У них були списки ледь не поіменно, хто там був".

Потрапляють люди до закладів репресій навіть через фотографії у смартфоні:

"Чоловік просто йшов містом. Потрапив у колонію, бо в нього в галереї телефона була збережена фотографія, як горить корабель у порту. Причому це була не його фотографія, це він просто її в інтернеті знайшов, собі зберіг на телефон і не видалив. Він три дні сидів в колонії".

На початок