На Київщині буде гучно через планові роботи саперів

На Київщині буде гучно через планові роботи саперів

Вибухи у Вишгородському районі Київщини 31 січня 2024 р. пов'язані з роботою саперів
Ліквідація вибухонебезпечних предметів. Фото ілюстративне: КМВА/Telegram

На території Вишгородського району Київської області сьогодні, 31 січня, проводяться роботи з ліквідації вибухонебезпечних предметів.

Про це інформує Київська обласна військова адміністрація у Telegram.

Через планові роботи піротехніків жителі деяких громад області та околиць Києва можуть чути звуки вибухів.

У КОВА закликали мешканців зберігати спокій і довіряти інформації лише з офіційних джерел.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, 30 січня боєприпаси знешкоджували у Вишгородському районі. У жовтні минулого року снаряди і вибухівку знешкоджували у Білоцерківському, а у грудні — в Обухівському районах Київщини.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Також минулого року були визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Крім того, у Київській області проводять планові вибухові роботи у громадах, де у промислових масштабах добувають граніт. Це — Шамраївський кар'єр неподалік Білої Церкви та Ольшаницьке родовище гранітів і Рокитнянський спецкар'єр, які теж розташовані у Білоцерківському районі.

На початок