"Життя не можна відкладати на потім": під час повномасштабної війни на Черкащині почастішали шлюби

"Життя не можна відкладати на потім": під час повномасштабної війни на Черкащині почастішали шлюби

"Життя не можна відкладати на потім": під час повномасштабної війни на Черкащині почастішали шлюби
Фото: Суспільне Черкаси / Віта Кавун

Від початку повномасштабної війни кількість шлюбів, зареєстрованих у Золотоніському відділі ДРАЦС на Черкащині, зросла вдвічі. У 2021 році побралися 242 пари, а у наступному, 2022 — 475. У 2023 році тенденція зростання продовжилася.

Шлюбна тенденція триває, повідомила Суспільному його керівниця Юлія Миргородська-Марченко.

І йдеться лише про статистику в адміністративних межах Золотоніського району, в яких він існував до укрупнення.

"Цифри досить промовисті. Якщо у 2021 році на весільний рушник стали 242 пари, а у наступному – 475. Це статистика одружень по Золотоніському району у тих адміністративних межах, в яких він існував до укрупнення. Більше ніж пів року тому діяльність Чорнобаївського та Драбівського відділів ДРАЦС було припинено, вони приєдналися до нашого. Тому про об’єктивну статистику по всій Золотоніщині зможемо говорити дещо пізніше. Але весільна тенденція зберігається, у 2023 кількість пар, охочих узаконити свої стосунки, залишалася значною. Із січня по грудень ми зареєстрували 639 шлюбів", — пояснила пані Юлія.

Додала: натомість розлучень за цей же період було 65. Щодо причин, які спонукають людей одружуватися під час дії правового режиму воєнного стану, то вони досить різні та індивідуальні, вважає пані Юлія:

"По-перше, війна, як би це прикро не звучало, довела, що життя не можна відкладати на потім. Хтось вагався, хтось не планував, когось і так все влаштовувало. Для когось шлюб став підтвердженням того, що друга половинка буде поруч, що б не сталося в майбутньому".

Зі слів Юлії Миргородської-Марченко, за два роки повномасштабної війни у Золотоніському ДРАЦСі одружилося багато військових:

"Буває, що захисники приїздять прямо з передової, одружуються і повертаються назад, на фронт. У такому випадку ми з дівчатами стараємося працювати максимально швидко. Розуміємо, наскільки оперативність важлива для наречених".

"Життя не можна відкладати на потім": під час повномасштабної війни на Черкащині почастішали шлюби
Юлія Миргородська-Марченко. Фото: Суспільне Черкаси / Віта Кавун

За її спостереженнями, майже у 100 відсотках випадків реєстрації шлюбів дружина отримує чоловікове прізвище. Однак, бувають і винятки, коли жінка залишається на своєму прізвищі або бере подвійне.

"У такому разі подружжя обиратиме, яке прізвище буде в дитини: або їй нададуть прізвище одного з батьків, або подвійне. При цьому потрібно визначитися, яке писатимуть першим", – пояснила правила пані Юлія.

"У 2023-му році ми видали 521 свідоцтво про народження дитини. Українці з’являються на світ, життя триває", – додала фахівчиня.

З її слів у Золотоніському районі у 2023 році найпоширенішими іменами новонароджених були: Софія, Анна, Марія, Олександра, Соломія, Єва, Софія, Емілія; Артем, Андрій, Дмитро, Олександр, Володимир, Максим.

"Деякі немовлята носитимуть рідковживані імена: Дана, Тіна, Лана, Мія, Розалія, Меланія, Наомі, Евеліна, Анна-Марія, Ельвіра, Віолетта, Ульяна, Орися, Ювеліна, Стелла, Даяна; Орест, Олесь, Платон, Лев, Марко, Дамір, Дем’ян, Мирон", – прокоментувала Юлія Миргородська-Марченко.

За даними Міністерства юстиції, розміщеними на офіційному сайті, 2023 року в Україні народилося 187 387 тисяч дітей.Також зареєстрували 186 051 шлюб. Розірвати ж стосунки вирішили у вісім разів менше пар — 24 108.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок