2 роки 6 місяців обмеження волі: у Житомирі оголосили вирок чоловікові за виправдовування збройної агресії РФ

2 роки 6 місяців обмеження волі: у Житомирі оголосили вирок чоловікові за виправдовування збройної агресії РФ

2 роки 6 місяців обмеження волі: у Житомирі оголосили вирок чоловікові за виправдовування збройної агресії РФ
Фото: СБУ

У Богунському районному суді Житомира 26 січня оголосили вирок чоловікові за виправдовування збройної агресії РФ. Суд призначив йому покарання — 2 роки 6 місяців обмеження волі без конфіскації майна.

Про це 30 січня повідомив Богунський районний суд Житомира.

Чоловіка обвинувачують у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 436-2"Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників" Кримінального кодексу України.

За матеріалами справи, серед відвідувачів занять з йоги фітнес-центру обвинувачений поширював матеріали, які містять виправдовування збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році.

"Перебуваючи за місцем свого проживання, за допомогою мобільного телефону через додаток Viber він надсилав відвідувачам фітнес-центру відеоматеріали з відеохостингу YouTube проросійського та антиукраїнського характеру. В судовому засіданні обвинувачений вину не визнав, показав, що дійсно скопіював собі матеріал з Інтернету, оскільки цікавився думкою різних фахівців щодо подій, які відбуваються в Україні. Зазначив, що на час перегляду не вбачав, що цей матеріал виправдовує збройну агресію РФ. Також зауважив, що не мав умислу у поширенні цих матеріалів серед відвідувачів занять з йоги, а відправив їх помилково", — йдеться у повідомленні.

Вину обвинуваченого довели, зокрема, показами свідків, висновком експертизи.

"Як зазначив експерт, у висновку заяви "авторитетної особи" викладені "прорахунки" з боку "політичного керівництва України", а також використані пропагандистські методи, за допомогою яких переконували адресатів у тому, що саме українські військові вбивають мирних жителів, а збройна агресія РФ позиціонується як "звільнення" України від поневолення Заходом, а отже є доцільною/виправданою. Крім того, відеозапис містить твердження, що ЗСУ та українська влада сфальсифікували документальні свідчення про військові злочини та ведуть інформативну війну проти Росії", — повідомили у Богунському районному суді Житомира.

Суд призначив чоловікові покарання — 2 роки 6 місяців обмеження волі без конфіскації майна.

Вирок суду не набрав законної сили та може бути оскаржений у встановленому законом порядку.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок