У Макарові за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії відновлюють багатоповерхівку

У Макарові за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії відновлюють багатоповерхівку

У Макарові за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії відновлюють багатоповерхівку
Відбудова багатоповерхівки у Макарові за адресою: вулиця Садова, 1А. Фото: Вадим Токар/Telegram

У Макарівській громаді на Київщині триває відбудова житла, яке було пошкоджене внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ. Наразі продовжується відновлення багатоповерхівок.

Про це повідомляє у Telegram Макарівський селищний голова Вадим Токар.

Зазначається, що до повномасштабного вторгнення в будинку за адресою: вулиця Садова, 1А проживало 60 сімей. Внаслідок активних бойових дій на території Макарівської громади будівля зазнала значних руйнувань і потребувала капітального ремонту. Експерти її оцінили, як об'єкт з II категорією руйнувань.

київщина
Фото (ілюстративне): Вадим Токар/Telegram

"Відновлення будинку, яке фінансується по державній програмі за рахунок коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, розпочалося у III кварталі 2023 року. На даний момент, у відновлювальному під'їзді, триває бетонування п'ятого поверху та одночасно утеплення та фарбування фасаду будинку", — сказав Токар.

За його словами, потому будівельники робитимуть укладку зовнішніх стін під'їзду та влаштовуватимуть внутрішні перегородки.

Що відомо про відбудову Макарівської громади

У Макарівській громаді унаслідок російського вторгнення були пошкоджені понад 3600 об'єктів, з них майже 2800 житлових будинків.

У серпні 2023 року почали відбудову 10 приватних будинків, знищених російськими обстрілами. Відновлення житла фінансує обласна програма.

Станом на кінець літа 2023 року на території Макарівської громади відновили повністю або частково 1721 об'єкт, що був пошкоджений унаслідок бойових дій. Зокрема, відбудували 1317 житлових будинків.

У селищі триває капремонт пошкодженого будинку на вулиці Проектна, 10. Відбудова відбувається за проєктом Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області. Також відновлюють житло у межах програми "ВідновиДІМ". Заявки на участь подали три місцевих ОСББ із багатоквартирних будинків.

Спецкомісія, створена для перевірки об'єктів відбудови, восени минулого року перевірила ремонт двох житлових 5-поверхівок, пошкоджених унаслідок війни. Після інспекції висловили низку зауважень до виконавця робіт.

На початок