"Для нас спокійніше": як у ліцеї на Рівненщині сприймають появу офіцера служби освітньої безпеки

"Для нас спокійніше": як у ліцеї на Рівненщині сприймають появу офіцера служби освітньої безпеки

У школах Рівного та північних районів області з кінця січня розпочали роботу 37 офіцерів служби освітньої безпеки. Серед їхніх обов'язків — забезпечення пропускного режиму, публічної безпеки та порядку. Пілотний проєкт реалізовують з метою захисту дітей під час повномасштабного вторгнення.

Суспільне побачило, як працює офіцер служби освітньої безпеки Дмитро Косянець в ліцею у Костополі.

У Національній поліції в області Дмитро Косянець служить 15 років. У рамках пілотного проєкту "Офіцери служби освітньої безпеки" він контролює безпеку в ліцеї, де навчаються 800 дітей.

"Приходжу за пів години до відкриття навчального процесу, оглядаю територію, обходжу, дивлюся, чи нема підозрілих предметів. Основними обов'язками є забезпечення пропускного режиму, щоб сторонні не змогли потрапити до навчального закладу. Помітив, що діти реагують по-різному, дехто — з цікавості підходить, знайомиться, дехто — дивиться здалеку", — розповів офіцер служби освітньої безпеки.

Безпека в ліцеях: працюють офіцери освітньої безпеки
Фото: Суспільне Рівне

Безпека в ліцеях: працюють офіцери освітньої безпеки
Фото: Суспільне Рівне

Десятикласниця Наталіїя Кухарчук розповіла про враження від появи в ліцеї офіцера служби освітньої безпеки:

"Я ще запізнилась на урок і трохи перелякалась. Але знаєте, стала почувати себе якось безпечніше, бо повітряні тривоги, замінування закладів — почуваєш себе страшно".

Костопільський ліцей
Фото: Суспільне Рівне

Серед повноважень правоохоронців у закладах освіти:

  • пропускний режим;
  • комунікація з екстреними службами ;
  • особисте реагування на правопорушення, їх припинення;
  • профілактичні бесіди з дітьми.

"Це не охоронець школи — це людина, яка допомагає нам забезпечувати освітній процес. До того, в нас завжди жінка на вході сиділа чергова. Звичайно, режим у нас пропускний був, але тепер людина в формі, представник закону. Це трошечки зупиняє, а для нас спокійніше", — зазначила директорка Костопільського ліцею Олена Цимбалюк.

директорка Костопільського ліцею Олена Цимбалюк
Фото: Суспільне Рівне

Усі правоохоронці пройшли перевірку та спеціальне навчання перед тим, як працювати з дітьми, розповів заступник начальника управління поліції охорони в області Олександр Мацалко.

Пілотний проєкт триватиме до червня 2024 року. Згодом серед батьків та вчителів проведуть опитування, чи продовжувати ініціативу надалі.

"Заклади відбиралися у безпосередній наближеності до кордону з Республікою Білорусь, також враховували можливості саме поліції забезпечити територіально відповідними фахівцями", — зазначила заступниця директора облдепартаменту освіти Марина Пашковська.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок