Хворіють близько 13% дітей: чи переведуть школярів у Львові на дистанційне навчання

Хворіють близько 13% дітей: чи переведуть школярів у Львові на дистанційне навчання

Минулого тижня близько 13% учнів львівських шкіл не відвідували навчальні заклади через хворобу. Загалом з 22 до 28 січня на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіли 6774 людини, в 115 хворих підтвердили Covid-19.

Чи переведуть школярів на дистанційне навчання, дізнавалося Суспільне.

За останній тиждень у Львівській обласній інфекційній лікарні кількість пацієнтів, хворих на ГРИП та Covid-19, зросла, розповідає завідувачка четвертого діагностичного відділення обласної інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

"У зимовий період, в осінньо-зимовий, зимово-весняний період завжди є підйом захворювань на грип, майже кожен рік. Бувають роки, коли підвищена дуже захворюваність, і цього року, напевно, ми досягаємо вже підвищеної захворюваності, вона піднімається до свого піку", — каже Таміла Алексанян.

Таміла Алексанян
Таміла Алексанян. Фото: Суспільне Львів

До прикладу, за цей тиждень до сімейного лікаря Івана Яременка звернулося більше 30 людей, хворих на грип, попереднього тижня таких було 20.

"Ми тестуємо і реально багато виявляється з підтвердженням випадку грипу. Основний симптом — це висока температура, печіння в горлі, сухість, сухий кашель і немає такого як вираженого нежитю, сильна ломота в тілі", — розповідає сімейний лікар.

Коридор лікарні
Коридор лікарні. Фото: Суспільне Львів

У Львівській громаді за останній тиждень зафіксували на 14,4% більше хворих, ніж попереднього тижня, розповіла керівниця міського управління охорони здоров’я Марта Матюшко. Серед хворих — 2600 дітей.

"Здебільшого хворіють діти віком від 8 до 14 років та дорослі особи віком від 30 до 64 років", — зазначає Марта Матюшко.

Марта Матюшко
Марта Матюшко. Фото: Суспільне Львів

В обласному департаменті освіти зазначають, за відсутності понад 20% дітей потрібно переходити на дистанційне навчання на термін від 7 до 10 днів.

"Як правило, захворюваність зростає найшвидше в великих містах і містечках. До прикладу, Сокальська громада, Новояворівськ, інші громади, Дрогобич, Стрий, Львів, тобто це ті населені пункти, де найшвидше зростає кількість хворих", — каже директор обласного департаменту освіти та науки Олег Паска.

Поки що львівські школи на дистанційне навчання переходити не будуть, розповів на брифінгу керівник міського управління освіти Андрій Закалюк.

"Поріг перевищено, але ситуація є контрольованою, яка станом на сьогодні дозволяє вести навчальний процес. Навіть якщо є перевищений відсоток хворих дітей, то дітям потрібно лікуватися, а не навчатися онлайн, бо ще 4 чи 5 годин сидіти за екраном – не пришвидшить одужання. Тому діти вчаться, якщо хтось хворіє – залишається вдома. А приймати рішення про переведення шкіл в інший формат навчання поки що немає потреби", — додав Андрій Закалюк.

На початок